אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הורה לעכב את ביטול רשיונות העסק של בתי הזיקוק

בית המשפט הורה לעכב את ביטול רשיונות העסק של בתי הזיקוק

חברת בזן מדווחת היום לבורסה כי בית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה קיבל את בקשתה ונתן צו לעיכוב ביטול רשיונות העסק שעליו הורה ראש העיר יונה יהב. דיון במעמד שני הצדדים ייערך מחר

20.04.2015, 12:09 | ליאור גוטמן

חברת בזן הודיעה לפני שעה קלה לבורסה לניירות ערך, שבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה נתן צו לעיכוב ביטול רשיונות העסק שהוצא לה אתמול על ידי ראש עיריית חיפה יונה יהב. דיון בבקשת העירייה יתקיים מחר (ג'), בנוכחות שני הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

לשון ההודעה: "בהמשך לדיווח של החברה מאתמול, בדבר פנייתה לבית המשפט המוסמך לגבי הודעותיו של ראש עיריית חיפה בדבר ביטול של רישיונות העסק של החברה ושל החברות הבנות שלה מתכבדת החברה להודיע כי בית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה קיבל את בקשת החברה ובקשת החברות הבנות ונתן צו לעיכוב ביטול רשיונות העסק, וזאת עד למתן החלטה אחרת. דיון במעמד שני הצדדים נקבע ליום 21.4.15".

בתי הזיקוק בחיפה, צילום: גיל נחושתן בתי הזיקוק בחיפה | צילום: גיל נחושתן בתי הזיקוק בחיפה, צילום: גיל נחושתן

עיריית חיפה שלחה היום (ב') חלק מצי הרכב הכבד שלה לחסום שנית את דרכי הגישה לבתי הזיקוק ולמפעל חיפה כימיקלים, זאת בעקבות פעולה דומה אתמול שהסתיימה בעיכוב קצין הרכב של העירייה על ידי משטרת זבולון.

מהעירייה נמסר כי במבצע לילי נסגרו ע"י משאיות הזבל של העירייה שערי המכליות של בזן ובשעה 6:15 נסגר מסוף חיפה כימיקלים. החסימה מתבצעת כרגע במלואה ובעירייה מתכוונים לשבש את דרכי הגישה למפעלים בשיטות נוספות בקרוב.

יונה יהב חותם על צווים לביטול רשיון עסק, צילום: צבי רוגר יונה יהב חותם על צווים לביטול רשיון עסק | צילום: צבי רוגר יונה יהב חותם על צווים לביטול רשיון עסק, צילום: צבי רוגר

"מדהים שיצא דו"ח של משרד הבריאות ולא שמענו ממנו הסברים כבר שבוע. אפילו לא התבטאות אחת של המשרד הרפה או של המשרד להגנת הסביבה שחולק איתו את אותה אימפוטנציה. משום מה זה לא מעניין אף אחד ועיריית חיפה ניצבת כרגיל בחזית. אז או שיתנו הסברים או שבעל הבית ימשיך להשתגע", אומרים בעירייה.

 

עיריית חיפה הורידה אתמול את הכפפות במאבק במפעלים המזהמים שבתחומה: ראש עיריית חיפה יונה יהב הוציא אתמול (א') צו סגירה לשורת מפעלים שמוגדרים על ידו כמזהמים או פוגעים בבריאות הציבור. במקביל, עיריית חיפה חוסמת בשעה זו את הכניסה לבתי הזיקוק של משפחת עופר (בזן) כמו גם למסוף הכימיקלים שם.

הדו"ח שהצית את המהומה

הפעולות בוצעו לאחר שבשבוע האחרון פרסם משרד הבריאות נתונים לפיהם תחלואת תושבי חיפה זינקה לכאורה כתוצאה מזיהום אוויר חריג בתחומי העיר. לתפיסת יהב ממשלת ישראל הכריזה לפני מספר ימים מלחמה על תושבי שליש ממדינת ישראל "הכותרות שמפרסמים בימים האחרונים משרדי הממשלה הם מתקפה על כשני מיליון תושבים ממדינת ישראל. מדינת ישראל לא יכולה להפקיר את בריאותם של תושבי המפרץ ולהתנהל כאילו "הכול בסדר". בידיי נמצאים היום מסמכים רשמיים של מדינת ישראל מהעת האחרונה. בכמה מהם כותבים הגורמים המקצועיים כי התחלואה בסרטן אצל צעירים בחיפה היא מהנמוכות בין הערים הגדולות, וכי קיימת מגמת שיפור יוצאת דופן באיכות האוויר – ובמסמכים האחרונים קיימת סכנה ממשית לחיי הילדים" אומר יהב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה