אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית חיפה נגד בנק הפועלים: "שיעבירו המפעלים לשד' רוטשילד" צילום: עומר מסינגר

פרסום ראשון

עיריית חיפה נגד בנק הפועלים: "שיעבירו המפעלים לשד' רוטשילד"

זאת לאחר שבבנק התייחסו לביטול רישיונות העסק של חברת בזן והחברות הבנות שלה על ידי ראש העיר, וכינו זאת "מהלך פופוליסטי"; עיריית חיפה: "הפועלים יכול להמשיך לבלבל את המוח ולהעלות דיבידנדים בזמני מצוקה ציבורית"

20.04.2015, 16:38 | תומר ורון, שי סלינס וליאור גוטמן

"המהלך  של יונה יהב שכלל את ביטול רישיונות העסק של חברת בזן - הוא פופוליסטי והחל מקרקס תקשורתי", כך טוענים בבנק הפועלים בסקירה פנימית ששלחו לגופים המוסדיים והגיעה לידי כלכליסט. 

קראו עוד בכלכליסט

בפועלים הסבירו: "בזן אחראית על כ-61% מאספקת הדלקים בישראל ולכן צעד כזה אינו מועיל לאיש. אנו מעריכים כי המהלך הנ"ל עלול לייצר סיכון משפטי בטווח הארוך. פעולה זו אמורה לעצור את אספקת הדלקים והאמוניה למדינת ישראל ולפיכך להפעיל לחץ על הממשלה לטפל במשבר ולנקוט בצעדים להקפאת תוכניות הרחבה של תעשיית הפטרוכימיה באזור", הוסיפו בבנק.

עוד מסבירים בפועלים כי הגורם המשפיע ביותר על תוצאות בזן הינו מרווח הזיקוק שנמצא בשבועיים האחרונים במגמת ירידה בשל העלייה במחיר הנפט ועומד היום על כ-3.4 דולרים לחבית.

מסביבת עיריית חיפה נמסר ש"אנחנו בעד העברת המפעלים ליד בניין הנהלת הבנק בתל אביב והיינו מצפים מהם לתמוך בהוצאת המפעלים מהמפרץ ומיקומם החדש בשדרות רוטשילד. בנק הפועלים יכול להמשיך לבלבל את המח ולהעלות דיבידנדים בזמני מצוקה ציבורית. אנחנו נגרום למדינה לקחת אחריות מחוץ לכביש 1". 

יונה יהב חותם על צווים לביטול רשיון עסק, צילום: צבי רוגר יונה יהב חותם על צווים לביטול רשיון עסק | צילום: צבי רוגר יונה יהב חותם על צווים לביטול רשיון עסק, צילום: צבי רוגר

בתוך כך לפני כשעה הודיעה בזן שבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה נתן צו לעיכוב ביטול רשיונות העסק שהוצא לה אתמול על ידייהב. דיון בבקשת העירייה יתקיים מחר (ג'), בנוכחות שני הצדדים.

בשבוע האחרון פרסם משרד הבריאות נתונים לפיהם תחלואת תושבי חיפה זינקה לכאורה כתוצאה מזיהום אוויר חריג בתחומי העיר. לתפיסת יהב ממשלת ישראל הכריזה לפני מספר ימים מלחמה על תושבי שליש ממדינת ישראל "הכותרות שמפרסמים בימים האחרונים משרדי הממשלה הם מתקפה על כשני מיליון תושבים ממדינת ישראל. מדינת ישראל לא יכולה להפקיר את בריאותם של תושבי המפרץ ולהתנהל כאילו "הכול בסדר". בידיי נמצאים היום מסמכים רשמיים של מדינת ישראל מהעת האחרונה. בכמה מהם כותבים הגורמים המקצועיים כי התחלואה בסרטן אצל צעירים בחיפה היא מהנמוכות בין הערים הגדולות, וכי קיימת מגמת שיפור יוצאת דופן באיכות האוויר – ובמסמכים האחרונים קיימת סכנה ממשית לחיי הילדים" אומר יהב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות