אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרס יסייע לבנק הפועלים לקדם פעילותו בחו"ל - תמורת 30 אלף דולר בחודש צילום: יריב כץ

פרס יסייע לבנק הפועלים לקדם פעילותו בחו"ל - תמורת 30 אלף דולר בחודש

הבנק שכר את שירותיו של נשיא המדינה לשעבר, שהקים את חברת "פרס אנד אסושייטס". בסביבתו מדגישים: הוא לא מושך משכורת - כל הכנסות החברה הולכות למטרות פילתרופיות

20.04.2015, 15:53 | תומר ורון

בנק הפועלים שכר את שירותיו של נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס בכדי שזה יסייע לו לקדם את פעילותיו בשווקים בחו"ל ובמיוחד בארה"ב וישלם על שירותים אלו כ-30 אלף דולר לחודש.

קראו עוד בכלכליסט

פרס הקים לפני מספר חודשים חברה כלכלית "פרס אנד אסוושייטס" שמטרתה לעבוד עם חברות ישראליות ולקדם את פעילותן בחו"ל ובשווקים חדשים. בסביבתו של פרס הודגש כי הנשיא לשעבר אינו מושך משכורת מחברה זו וכל הכנסותיה הולכים למטרות פלנטרופיות.

"היועץ יספק לבנק שירותים לקידום עסקיו בשווקים הבינלאומים כולל ארצות הברית", נכתב בהסכם בין שני הצדדים. "הייעוץ ייעשה באופן מקצועי ובסטנדרדים מקובלים". למעשה התשלום של פרס ניתן לו על השתתפות באירועי הבנק ובנאומים שהוא יישא בהם והחוזה בין הצדדים כולל בינתיים מספר אירועים ברחבי ארה"ב.

שמעון פרס, צילום: ארז ביט סטודיו לצילום שמעון פרס | צילום: ארז ביט סטודיו לצילום שמעון פרס, צילום: ארז ביט סטודיו לצילום

כך, בסוף החודש צפוי להשתתף פרס באירוע מיוחד שעורך בנק הפועלים בניו-יורק לכבוד 40 שנות פעילות בארה"ב. האירוע שיתקיים במוזיאון הטבע בניו יורק תחת הכותרת "העמקת הקשר עם הלקוחות והמשך הצמיחה העסקית" יעלה לבנק על פי הערכות כ-1.5-1 מיליון דולר. באירוע ייקח חלק גם ראש עירית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני וישתתפו בו כ-700 מוזמנים נוספים.

יש לציין שבנק הפועלים נמצא תחת חקירה של הרשויות האמריקאיות בחשד כי סייע ללקוחותיו להתחמק מתשלומי מסים. ברבעון האחרון של שנת 2014 ביצע הבנק בהוראת המפקח על הבנקים הפרשה של 195 מיליון שקל בגין הפרשה.

בבנק הפועלים סירבו להתייחס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות