אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל השליטה באקסטרא פלסטיק יחזיר לחברה 775 אלף שקל

בעל השליטה באקסטרא פלסטיק יחזיר לחברה 775 אלף שקל

הזרמת הכספים מצד צבי עברי תאפשר להפעיל את המפעל בחודש הקרוב - והביאה ל"הפסקת אש" זמנית לאחר טענות כי בעל השליטה הבריח נכסים

20.04.2015, 17:10 | גיל קליאן

מפעל אקסטרא פלסטיק חוזר לעבוד. כך עולה מבקשה שהגיש הנאמן, עו"ד רונן מטרי, לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. מהבקשה עולה כי בעל השליטה, צבי עברי, הסכים להחזיר מיידית לקופת החברה כספים שמשך ממנה לאחר בקשת הקפאת ההליכים. כעת, כספים אלה אמורים לממן חודש של הפעלת המפעל תחת ניהולו של מטרי, תוך ניסיון למכור את הפעילות כ"עסק חי".

קראו עוד בכלכליסט

ההסכמות בין עברי לבין מטרי וכן לבין עו"ד ליזה חדש, שמייצגת את 90 עובדי מפעל הפלסטיק משדרות, הושגו בין השאר בעקבות תיווך של ח"כ עמיר פרץ. ההסכמות הגיעו לאחר חילופי האשמות קשים בין הצדדים, ובפרט נגד עברי, על הברחת נכסים לכאורה מהחברה. כעת יחזיר עברי 625 אלף שקל שמשך לאחר הגשת בקשת ההקפאה מקופת החברה, וכן פיצוי נוסף של 150 אלף שקל שלא יוחזר לו בכל מקרה. תמורת ההזרמה הסכים מטרי לוותר על תביעות נגד עברי לגבי האופן בו הוצאו הכספים מהחברה. בסך הכל יחזיר עברי לחברה 775 אלף שקל.

עם זאת, כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", כלפי עברי טענות נוספות. מתגובת העובדים לבקשת ההקפאה עולה עוד חשש כי עברי, שמחזיק במקביל לאקסטרא בחברת אשפלסט הפרטית, שפועלת גם בתחום, העביר 3 מכונות ייצור מאקסטרא לאשפלסט בשווי מאות אלפי שקלים, ללא מתן דיווח למשקיעים או תמורה לאקסטרא. העברה זו, טוענים העובדים, היתה של קווי ייצור של שקיות אשפה, תוך מתן הודעה ללקוחות אקסטרא כי החברה יצאה מתחום שקיות האשפה. כך, טוענים העובדים, הועברו כל לקוחות אקסטרא לאשפלסט שהפכה ליצרנית יחידה של שקיות זבל. עברי טען בתגובה לאותן טענות כי כל מעשיו נעשו כדין.

מפעל אקסטרא פלסטיק בשדרות, צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק בשדרות | צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק בשדרות, צילום: יאיר שגיא

לאקסטרא פלסטיק חוב של 8.4 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. נכון לסוף ספטמבר 2014 לחברה חוב לבנקים של 24 מיליון שקל, וכן חובות של 14.4 מיליון שקל לספקים. אקסטרא פלסטיק מעסיקה 90 עובדים במפעל בשדרות, כאשר החברה בחרה בבקשתה להקפאת הליכים להאשים את הבנקים במצבה הכספי.

עם זאת, מהבקשה שהגישה החברה לבית המשפט עולה כי החברה התמודדה עם מספר קשיים עיסקיים בעת האחרונה - לקוח של החברה בארה"ב נקלע לקשיים והשאיר חוב פתוח של 200 אלף דולר. לקוח אחר של החברה, חברת תעופה בארה"ב, עברה מיזוג עם חברה אחרת ולכן טרם משכה מלאי בשווי 250 אלף דולר. כמו כן, ירידת מחירי הנפט הורידה משמעותית את מחירי חומרי הגלם של החברה וכן גם את מחירי המוצרים המוגמרים שלה. זאת, בעוד לחברה מלאי חומרי גלם ישן שנקנה במחירים גבוהים.

מניות אקסטרא פלסטיק, שמייצרת יריעות ואריזות פוליאתילן, לא נסחרות בבורסה בתל אביב עוד מתחילת השנה, לאחר שהחברה לא עמדה בתנאים שהבורסה דורשת לצורך המשך המסחר. בספטמבר 2012 הגיעה החברה להסדר חוב עם כל נושיה, כאשר במאי 2013 רכש עברי את השליטה באקסטרא פלסטיק. עברי מחזיק ב־71% מהמניות, ושאר אחזקות החברה מצויות בידי הציבור. לטענת עברי, הוא השקיע בחברה 7 מיליון שקל מאז הרכישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
גלילונית
צריך להפנות את כל השאלות לעו"ד רונן. האם בוצעה הרמת מסך בספריי החברה? מדוע לקוחות של אקסטרא פלסטיק מקבלים טלפונים מחברת אשפלסט ומבקשים לקבל תשלומים שלא מגיע להם אלא לאקסטרא פלסטיק,מדוע ממשיכים לרוקן את הקופה?היכן הבנקים?היכן הנאמנים של הבנקים האג"ח?עברי בתרגילים מצליח לצערם של העובדים הוותיקים ,לא אלא שהעביר מאשפלסט לאקסטרא שנשלחו לתקשורת ליילל משהו קורה פה ואף אחד לא מתעורר. למה לוותר על התביעה למשיכת הכסף,להברחת 3 המכונות הרי הכל משועבד לבנק לאומי. חובה לסגור את המפעל על מנת שצביקה יחדל לבצע עבירות..
מרדכי  |  22.04.15
7.
למיכאל מתגובה 4
או שאתה ציני או מאד תמים... זה באמת נשמע מדהים, אבל זה מה שאפשר להבין מטענות העובדים המרומים שעכשיו מוציאים החוצה את כל אי הסדרים שהיו בחברה: בעל השליטה "גנב" מכונות מאקסטרא פלסטיק הציבורית והעבירן לאשפלסט, החברה הפרטית שלו, שעוסקת באותו התחום. אותם עובדים טוענים גם לגבי "גניבת" לקוחות, ומי יודע מה עוד יעלה שם.
גלילונית  |  21.04.15
לכל התגובות