אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוסע לא הורשה לטוס לאחר שצייץ כי הוא מסוגל להשתלט על מערכות המטוס צילום: בלומברג

נוסע לא הורשה לטוס לאחר שצייץ כי הוא מסוגל להשתלט על מערכות המטוס

מייסד חברת אבטחה התלוצץ שהוא יכול לגרום לנפילתן של מסכות חמצן במטוס. התגובה לא איחרה להגיע והוא התבקש לרדת מהטיסה. ומה טוענת חברת התעופה על האפשרות לפרוץ למערכות המטוס?

21.04.2015, 11:17 | שירות כלכליסט

חברת התעופה "יונייטד איירליינס" אסרה על מומחה אבטחת מידע לעלות לטיסה לאחר שצייץ שייתכן שהוא מסוגל לפרוץ למערכות המטוס.

קראו עוד בכלכליסט

החוקר, כריס רוברטס, היה אמור לטוס מקולורדו לסן פרנסיסקו כדי לנאום בכנס אבטחה גדול ביום שבת. אולם, טרם עלייתו לטיסה התלוצץ בטוויטר כי הוא מאמין שהוא מסוגל לגרום לנפילתן של מסכות החמצן במטוס.

יונייטד איירליינס , צילום: בלומברג יונייטד איירליינס | צילום: בלומברג יונייטד איירליינס , צילום: בלומברג

רוברטס הוא המייסד של חברת אבטחת מידע "וואן וורלד לבס" (One World Labs ) הפועלת על פי שיטה לפיה מזהים נקודות החולשה במערכות ה-IT של הלקוח ומתריעה על כך בטרם ינוצלו חולשות אלו על-ידי האקרים.

ביום רביעי שעבר, נתבקש רוברטס לרדת מטיסה של יונייטד על-ידי סוכן FBI, שאף החרים את מחשבו הנייד ותיחקר אותו במשך שעות ארוכות.

זהו הציוץ של רוברס: ""Find myself on a 737/800, lets see Box-IFE-ICE-SATCOM, ? Shall we start playing with EICAS messages? "PASS OXYGEN ON" Anyone ? :)""

במסגרת עבודתו התראיין רובטרס לתקשורת פעמים מספר בשבועות האחרונים. בראיונות אלו ציין מספר חולשות של מערכות המטוסים. הוא אמר בראיון לפוקס ניוז: "במילים פשוטות, אנו יכולים לתאר באופן תיאורטי כיצד ניתן לכבות מנוע של מטוס, את מערכות הדלק ואת מערכות בקרת הטיסה בגובה של 10 קילומטרים".

דובר מטעם יונייטד אמר כי: "לאור הערותיו של רוברטס לגבי מערכות הטיסה, החלטנו כי לטובתם של נוסעינו ואנשי הצוות, יש לאסור עליו לטוס במטוסי יונייטד. עם זאת, אנו בטוחים כי אין אפשרות לפרוץ למערכות הטיסה שלנו באמצעות הטכנולוגיות שתיאר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל-5. האמנם מתלהם? ברוך השם אין לי בעיות עם אנגלית, אתה צודק בכך שלא שמתי לב שאת ההתכתבות
הוא ביצע מהמטוס עצמו (הנחתי שלסיריקיוז הוא הגיע אחרי שההתכתבות נערכה מוקדם יותר, לא קלטתי שמדובר באינטרנט מהמטוס) אבל את מהות הטיעון זה לא משנה במאומה. יש לי חשבון טוויטר שאני משתמש בו, פעם יותר תכוף פעם פחות. החשבון מורכב מחברים/מכרים ומסתם אנשים שמשום מה הצטרפו. בימים יותר פעלתניים אני רושם כל מיני שטויות/מחשבות או אירועים שקרו לי, וכשאני מתבדח/משוויץ על איך קרעתי או יכלתי לקרוע מספר גברים שהסתכלו בעין עקומה על החברה שלי- אז הדברים שלי מכוונים לקבוצה שלי. לחבר'ה שלי. כאילו התאספנו כולנו באחד מחדרי הישיבות/כיתות לימוד ומריצים דאחקות. זוהי בהחלט אינטרקציה והתכתבות פרטית ואם על הבסיס הזה אחרי כן המשטרה עוצרת אותך אז זה מוכיח את כל מה שטענתי. רוצה אנלוגיה יותר דומה? אז קבוצה של 20 אנשים התאספה במסעדה ואחד מהסועדים הללו שעובד בתחום האבטחה מראה לשאר איזה מערך קלוקל יש במסעדה הזו וכיצד אם היה רוצה היה יכל בקלות לבצע פה פיגוע או לשדוד את כולם. אם שאר הסועדים היו שומעים את השיחה הזו (והם לא), אז היה להם לא נעים והבחור ההוא חסר רגישות, אבל זה נשמע לך סביר שעל השיחה הזו הוא יענש(ועוד בצורה חמורה יחסית)? זקנה אחת מתקשרת למשטרה ומבקשת שישלחו לה שוטר דחוף כי השכנים ממול מתנכלים לה ומבצעים מעשים מגונים מול החלון. מגיע שוטר לבדוק את העניין, היא מובילה אותו לחלון המטבח ואומרת "הנה, הם עושים סקס ממש מול החלון שלי". "איפה?" שואל השוטר שלא רואה כלום. "אה, נו ככה ברור שאתה לא רואה, אתה צריך לעלות כאן על השיש, לעמוד על קצות האצבעות,להסתכל בזווית של 45 מעלות, ואתה רואה את החלון שם למעלה? אז הם שם. קח, הנה יש לי משקפת".
1  |  23.04.15
4.
ל-3. אבל זאת בדיוק הנקודה. הבחור לא התעסק בשום מערכות!
הבחור ישב בבית והתכתב עם חברים שלו (או סתם מי שנכנס להקשיב לו), אחת הרפליקות שהוא ביטא הייתה בדיחה שבה הוא אומר שהוא יפרוץ למערכות של המטוס. למחרת הוא סבל מהשלכות קיצוניות (לפחות עבור אדם נורמטיבי). ג'ו ואמילי קשורים לעניין הזה בדיוק באותה מידה שהם קשורים לוודי אלן שאומר שהוא כל כך מעוצבן שהוא רוצה לפוצץ את כולם. הם קשורים לעניין כמו שהם קשורים לאימא שמאיימת שאם הילד שלה עוד פעם יציף את הבית היא תהרוג אותו. או שלא הבנתי אותך נכון והתייחסת בכלל לתחום עיסוקו הכללי של החוקר? אם כן, אז את זה ניתן לומר על כל תחום מחקרי. גם מיקרו ביולוגיה מפתחת נגיפים שג'ו ואמילי לא היו רוצים להיחשף להם, ובניגוד למיקרו ביולוגיה ששם אם חוקרים לא יפתחו נגיפים קטלניים אז אף אחד לא יפתח את אותם נגיפים- בחקר אבטחת מחשבים, אם החוקר לא יחקור ויתריע על בעיות אז אנשים פחות סימפטיים יחקרו (כמו שהם עושים) וימשיכו להשתמש באותן הפרצות לאורך זמן ממושך יותר (אולי ללא סוף).
1  |  21.04.15
לכל התגובות