אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוביוס: הגיע הזמן לצאת ממניות אמריקאיות ולפנות לשווקים מתעוררים צילום: בלומברג

מוביוס: הגיע הזמן לצאת ממניות אמריקאיות ולפנות לשווקים מתעוררים

איל ההשקעות מארק מוביוס מתריע שהכנסות התאגידים של הכלכלה הגדולה בעולם יאכזבו: "הממשל שונא את הבנקים ועל כן הם לא מסוגלים להעניק לעסקים את התמיכה הדרושה"

21.04.2015, 11:29 | שירות כלכליסט

איל ההשקעות מארק מוביוס ממליץ למשקיעים לצאת משוקי ארה"ב ולפנות לשווקים מתעוררים עם ביצועים טובים יותר. הוא מתריע שהכנסות התאגידים של הכלכלה הגדולה בעולם עומדות לאכזב את המשקיעים.

קראו עוד בכלכליסט

"ההכנסות בארה"ב לא יהיו טובות כפי שמצפים, פשוט משום שהן מתמודדות עם רוח נגדית", אמר מוביוס, יו"ר בכיר של קבוצת טמפלטון (Templeton Emerging Markets Group ) בראיון ל-CNBC.

ראשית, מסביר מוביוס, ההתאוששות הכלכלית בארה"ב עדיין בחיתוליה. בנוסף, "הלחץ הממשלתי על הסקטור העסקי היה גדול מאד בתקופת הממשל הנוכחית".

הקונגרס בארה"ב. "הלחץ הממשלתי על הסקטור העסקי היה גדול מאד", צילום: שאטרסטוק הקונגרס בארה"ב. "הלחץ הממשלתי על הסקטור העסקי היה גדול מאד" | צילום: שאטרסטוק הקונגרס בארה"ב. "הלחץ הממשלתי על הסקטור העסקי היה גדול מאד", צילום: שאטרסטוק

"נתחיל מזה שהממשל שונא את הבנקים ועל כן הם לא מסוגלים להעניק לעסקים את התמיכה הדרושה. כתוצאה מכך, חברות חוסכות כסף ורוכשות בחזרה את מניותיהן. עובדה זו לא מועילה במיוחד להכנסות. כך שלא ממש מתרחשת צמיחה, מלבד בתחום הטכנולוגי", אמר.

על אף שעדיין קיימות הזדמנויות בשוק האמריקאי - כגון אלו המכוונות לשוקים הגלובליים – הרי שהדחף לעבור להשקעות בשווקים הגלובליים מתחזק – העלייה באקוויטי בשווקים מתעוררים עקפה בהרבה את העלייה בארה"ב. מדד MSCI Emerging Markets עלה עד כה ב-8.5% מתחילת השנה והשאיר הרחק מאחור את מדד S&P 500 שעלה ב-2% בלבד באותה התקופה.

מוביוס, משקיע שורי במספר שוקי אסיה כולל סין, אינדונזיה, תאילנד וטייוואן, אמר כי אסיה מסוגלת לעמוד בכל תנודתיות העולה מהעלאות הריבית הצפויות של הפד.

"העלאת ריבית בארה"ב לא תשפיע יותר מידי על שאר העולם משום ששאר העולם מרחיב את הבסיס המוניטורי שלו" אמר בציינו את הנזילות הגבוהה הזורמת לשוקים באירופה וביפן, הודות לצעדי ההקלה הכמותית של הבנקים המרכזיים שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות