אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר האמריקאי ג'ף סאטון נחת בישראל; המטרה - לגייס 500 מיליון דולר צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

המיליארדר האמריקאי ג'ף סאטון נחת בישראל; המטרה - לגייס 500 מיליון דולר

סאטון הוא הבעלים של תאגיד הנדל"ן האמריקאי וורטון פרופרטיז; גיוס החוב הצפוי יהיה הגדול ביותר שביצעה חברת נדל"ן בבורסה של תל אביב

21.04.2015, 14:19 | אורן פרוינד

המיליארדר האמריקאי ג'ף סאטון נחת היום (ג') בישראל לקראת גיוס החוב הגדול ביותר שידע שוק ההון הישראלי לחברת נדל"ן.  

קראו עוד בכלכליסט

סאטון, המדורג במקום ה-557 ברשימת עשירי העולם של מגזין פורבס העולמי עם הון מוערך של 3.2 מיליארד דולר, הוא הבעלים של תאגיד הנדל"ן האמריקאי וורטון פרופרטיז (Wharton Properties) והוא מתכנן לגייס בישראל 500 מיליון דולר במהלך חודש מאי הקרוב.

סאטון נפגש היום (ג') עם הרשות לני"ע לאחר שהגיש תשקיף חסוי לביצוע ההנפקה. התשקיף הגלוי של סאטון אמור להתפרסם בשבועיים הקרובים והוא יכלול רשימה של הנכסים שהוא מתכנן להביא לפורטפוליו של החברה.

החברה המנפיקה תהיה רשומה באיי הבתולה ותגייס את הכסף ללא בטחונות (חוב ברמה שנייה). כמו מרבית החברות האמרקיאיות שמגייסות בישראל, גם הגיוס של סאטון נעשה בתיווכים של יועצי ההנפקות רפי ליפא וגל עמית, כאשר את ההנפקה עצמה יוביל גוף החיתום פועלים אי.בי.אי בניהולו של ארז גולדשמידט.

ההנפקה צפויה לצאת לפועל לקראת אמצע-סוף מאי לאחר פרסום התשקיף הגלוי וקבלת דירוג מחברות הדירוג הישרלאיות. הדירוג של וורטון פרופרטיז צפוי להיות ברמת ה-A ומעלה. סאטון יחל בימים הקרובים רוד שואו עם הגופים המוסדיים הישראליים במטרה לשכנע אותם להשתתף בהנפקה.

בורסת ת"א, צילום: בלומברג בורסת ת"א | צילום: בלומברג בורסת ת"א, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות