אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרות מחריפות: גם שטראוס עוצרת סחורה לעדן טבע מרקט צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

הצרות מחריפות: גם שטראוס עוצרת סחורה לעדן טבע מרקט

קבוצת שטראוס וחברת דנשר מצטרפות לרשימת הספקים שהורידו את מוצריהם ממדפי הרשת. פגישה בין מנכ"ל הרשת גיא פרוביזור ומנכ"ל מגה מוטי קרן הסתיימה ללא תוצאות

22.04.2015, 06:58 | נורית קדוש

מדפיה של עדן טבע מרקט ממשיכים להתרוקן. ל"כלכליסט" נודע כי גם קבוצת שטראוס עצרה את אספקת המוצרים לסניפי הרשת מכיוון שלא קיבלה תשלום. חברת דנשר עצרה גם היא סחורה, והשתיים מצטרפות לרשימה ארוכה של ספקים מובילים, ש"כלכליסט" חשף כי עצרו את אספקת הסחורה לרשת משום שלטענתם לא קיבלו תשלום.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות זאת נועדו אתמול גיא פרוביזור, מייסד ומנכ"ל עדן טבע מרקט, ומוטי קרן, מנכ"ל מגה קמעונאות המכהן כיו"ר הרשת האורגנית שבה מחזיקה מגה 51%. ספקים שהמתינו בציפייה כי בתום הפגישה יזכו לתשלום או לכל הפחות לתשובות ביחס לדרך שבה מתכוונת מגה לנהוג, נענו כי הפגישה הסתיימה ללא תוצאות.

"אנחנו לא מבינים איפה הדברים עומדים ואם בכוונת מגה לשלם על אספקות לעדן טבע מרקט או להתנער מהתחייבויותיה", מסר גורם בענף. לדברי גורם אחר, מגה מנצלת את העיתוי ומתמהמהת עם התשובות לספקים: "יום הזיכרון, ולאחריו יום העצמאות והגשר שרבים יעשו בשישי, יובילו לכך שלא נקבל תשובות לפני יום ראשון וזה מאוד מדאיג".

מנכ"ל מגה מוטי קרן. חילוקי הדעות עם מנכ"ל עדן טבע מרקט נמשכים, צילום: ענר גרין מנכ"ל מגה מוטי קרן. חילוקי הדעות עם מנכ"ל עדן טבע מרקט נמשכים | צילום: ענר גרין מנכ"ל מגה מוטי קרן. חילוקי הדעות עם מנכ"ל עדן טבע מרקט נמשכים, צילום: ענר גרין

ברקע הדברים עצירת אספקת הסחורה מצד יצרני מזון גדולים בימים האחרונים לעדן טבע מרקט, רשת המזון האורגני של קבוצת אלון. בין הספקים שכבר לא מספקים לרשת סחורה בימים האחרונים על רקע אי־תשלום חובותיה ניתן לציין את אסם, טמפו, ויסוצקי, סנו, סלטי שמיר, יפאורה, מחלבות שומרון ועוד.

עצירת התשלומים לספקים מקורה בסכסוך בין אביגדור קפלן, יו"ר הקבוצה, לגיא פרוביזור, מייסד ושותף (49%) ברשת המזון האורגני שנקנתה ב־2007 על ידי אלון רבוע כחול. קפלן דרש מפרוביזור לדלל את חלקו בחברה בתמורה לכיסוי ההתחייבויות השוטפות של הרשת לספקים. לטענת אותו גורם, החובות לספקים נוצרו בחודשים האחרונים משום שעדן טבע מרקט נאלצה לסגור חלק מסניפיה ולפתוח אותם במתכונת חנות בתוך חנות בסניפי מגה. סגירת החנויות נגרמה בחלק מהמקרים בשל יציאתה של מגה מחנויות שבהן פעלה עדן טבע מרקט.

הצרות אינן רק ברשת עדן טבע מרקט. כפי שנחשף ב"כלכליסט", כבר ביום ראשון החברה המרכזית למשקאות עצרה את אספקת כלל מוצריה לרשת מגה עצמה. זאת על רקע חששותיה מיכולתה של מגה לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות. את החוסרים ניתן כבר להרגיש הן במחלקת המשקאות, שבה הצריכה מוגברת בימים אלה לקראת יום העצמאות, והן במקררי החלב שהתרוקנו ממוצרי טרה כמעט לחלוטין. המחסור מורגש גם במוצרי סוגת, שדרשה לצמצם את מסגרת האשראי של הרשת מאותן סיבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

67 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

67.
שמח לאידו של בעל המתוג עדן טבע
הייתי קונה אצלם קבוע שמן זית שמיוצר בכרתים. לפתע פתאם הפסיקו למכור . פניתי ליבואן בשאלה מדוע חדל לספק את המוצר לעדן טבע מרקט והוא ענה שעדן טבע התעללו בו עד שנאלץ להפסיק לספק להם את שמן הזית. עכישו גדולים ממנו מתעללים בו - זה עונשו של אדם רע !
פישלזון , רמלה  |  25.04.15
64.
קונה קבועה של טבע עדן מרקט
יהיה לי חבל מאוד עם הרשת תסגר כי את רוב הקניות שלי אני עושה שם בייחוד הירקות האורגנים. ולכל המתלהמים שהולכים להגיב על 1. המחירים הגבוהים 2. הנושא האורגני תחסכו מעצמכם... כל אחד עושה את השיקולים שלו - לכל אחד הכנסה אחרת ולכל אחד העדפות אחרות
אלה , ראשון לציון  |  24.04.15
63.
הצבעתי ברגליים...
הייתי אתמול בחנות מגה בקניון גבעתיים . לא היה תרכיז לימוננע דיאט של פריגת - ניחא. כשהגעתי לקחת קולה זירו נמסר לי שאין. קיבלתי הסבר מלקוח אחר. השארתי את העגלה ( לא היה צריך לשים חמישה שקלים..) באמצע הקניות והלכתי לסופר אחר. לא לשלם לספק זה בדיוק אותו דבר כמו לא לשלם משכורת לעובד.
זאוס , גבעתיים  |  23.04.15
לכל התגובות