אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי מניות במיילן לחברה: קבלו את הצעתה של טבע צילום: Mannie Garcia

בעלי מניות במיילן לחברה: קבלו את הצעתה של טבע

על פי דיווחים בארה"ב, קרן הגידור הגדולה פלסון המחזיקה ב-3% במיילן היתה בין המשקיעים שהעבירו לחברי מועצת המנהלים במיילן מסר על תמיכתם בהצעה העוינת של החברה הישראלית

22.04.2015, 10:44 | מיקי גרינפלד

בעלי מניות גדולים במיילן, ובכלל זה קרן הגידור Paulson, העבירו למועצת המנהלים של החברה מסר לפיו עליהם לשקול בחיוב את הצעת הרכישה העוינת שהגישה טבע - הצעה העומדת על 40 מיליארד דולר ומשקפת מחיר של 82 דולר למניה למיילן. כך על פי סוכנות רויטרס המסתמכת על מקורבים.

קראו עוד בכלכליסט

עוד לפני שיצאה ההצעה הרשמית של טבע, כשבשוק רווחו שמועות בדבר האפשרות ליוזמת רכישה עתידית מצד החברה הישראלית, המשקיעים המדוברים הביעו תמיכה בפורומים שונים בחיבור בין שתי החברות, שייצר את חברת הגנרקה הגדולה בעולם (על פי נתוני מכירות).

קרן Paulson הניו יורקית, המחזיקה בכ-3% ממיילן (14.9 מיליון מניות, נכון לסוף 2014), סירבה להגיב לידיעה. מיילן סירבה אף היא להעביר תגובה.

מיילן תצטרך להגיב בקרוב להצעה של טבע, ובמקביל להתמודד עם הודעת הדחייה שיצאה של פריגו להצעת הרכישה העוינת שהגישה מיילן עצמה לפריגו מוקדם יותר החודש.

מועצת המנהלים של פריגו - חברת התרופות האירית - החליטה פה אחד לדחות את הצעת מיילן לרכוש אותה בסכום של 29 מיליארד דולר – הצעה שהוגשה לה בשבוע שעבר. הדירקטוריון קבע בהחלטתו כי הסכום אינו משקף את הערך האמיתי והגבוה יותר של פריגו. הצעת מיילן שיקפה מחיר של 205 דולר למניית פריגו – סכום ששיקף פרמיה של 24% על מחיר מניית פריגו ביום הגשת ההצעה, ה-8 באפריל.

כריסט פולטס (Chris Pultz) מקרן ההשקעות Kellner Capital, אומר כי ההצעה העוינת של טבע הישראלית מעלה כמה דגלים אדומים - בין ההשאר הצעת הרכש של מיילן לפריגו והעמדה שהציג יו"ר החברה בשבוע שעבר נגד החיבור עם טבע (לאחר שפורסמו דיווחים על הצעה עתידית צפויה של טבע). פולטס אמר כי הוא לא בטוח שאי פעם יצאה חברה בהודעה לעיתונות נגד הצעת רכישה עוינת פוטנציאלית בלבד כפי שקרה עם ההודעה של קרי.

פולטס מציין גם את המכשול האפשרי מצד הרגולציה - הוא מתייחס לרגולטורים בארה"ב שעשויים לשלול מהחברה שתיווצר רשיונות שיווק לכמה מהתרופות, אם הם יאמינו כי החיבור בין 2 החברות פוגע בתחרות באופן כזה או אחר. מכשול חשוב לא פחות בהקשר הרגולטורי על פי פולטס נוגע לעמדת ממשלת הולנד דווקא. לדבריו, מיילן היא חברה הולנדית וממשלת הולנד עשויה להתנגד לאישור העסקה במתווה של השתלטות מצד חברה זרה.

"אם מיילן תתעקש להישאר אוטונומית, היא יכולה להגדיל את ההצעה שלה על פריגו. עסקת טבע מיילן עדיין יכולה להתבצע, אם טבע תציע את המחיר המתאים, אני צופה שהמחיר יעלה. מישהו צפוי להישאר בבוץ, או פריגו או טבע", אמר פולטס.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות