אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתונים מאכזבים באירופה: הצמיחה בסקטור הייצור ובסקטור השירותים הואטה באפריל

נתונים מאכזבים באירופה: הצמיחה בסקטור הייצור ובסקטור השירותים הואטה באפריל

מדד PMI המשקלל את שני הסקטורים באירופה ירד מרמה של 54 נקודות במרץ ל-53.5 נקודות באפריל. נראה שיחלוף זמן עד שתוכנית ההקלה הכמותית של הבנק האירופי המרכזי תחיה את הכלכלה הפגיעה

23.04.2015, 12:51 | בלומברג

הצמיחה בסקטורים הייצור והשירותים באירופה הואטה באפריל, ומצביעה על כך שיעבור עוד זמן עד שתכנית ההקלה הכמותית של הבנק האירופי המרכזי תתחיל להחיות את הכלכלה הפגיעה.

מדד PMI המשולב עבור שני הסקטורים נפל מרמה של 54 שנרשמה במרץ ל-53.5 באפריל, כך על פי הנתונים שפרסמה היום (חמישי) חברת מרקיט הלונדונית. התייצבות המדד על יותר מ-50 נקודות אמנם מצביעה על התרחבות, אך הקריאה הנוכחית נמוכה מתחזיות האנליסטים שציפו לרמה של 54.4. מדד תעשיית השירותים ירד מ-54.2 במרץ ל-53.7 באפריל, בעוד שמדד מקביל עבור תעשיית הייצור ירד מ-52.2 ל-51.9.

חנות שנסגרה בלונדון על רקע מיתון, צילום:בלומברג חנות שנסגרה בלונדון על רקע מיתון | צילום:בלומברג חנות שנסגרה בלונדון על רקע מיתון, צילום:בלומברג

"השיעור הנמוך יותר מהציפיות של הצמיחה מהווה אכזבה גדולה, בהתחשב בציפיות הנרחבות שההקלה הכמותית של הבנק המרכזי תתמרץ את הכלכלה", הגיב כריס וויליאמסון, הכלכלן הראשי במרקיט. "אולם, עוד מוקדם מדי להסיק האם הצמיחה שוב מקרטעת ולגבי היעילות של המדיניות".

נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי ציין כמה השפעות חיוביות כתוצאה מהתכנית בגובה 1.1 טריליון יורו (1.2 טריליון דולר), אך הוא הקפיד להזהיר כי ההתאוששות של האזור לא תוכל לשמור על יציבות בלי שהממשלות יישמו רפורמות. לפי התחזית שפרסם הבנק המרכזי במרץ, הצמיחה תואץ מ-1.5% השנה ל-2.1% ב-2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות