אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הביקורת הציבורית: פרס ביטל החוזה עם בנק הפועלים צילום: שאול גולן

בעקבות הביקורת הציבורית: פרס ביטל החוזה עם בנק הפועלים

הנשיא לשעבר חתם השבוע עם הפועלים על חוזה ב-30 אלף דולר בחודש - שלפיו היה אמור לקדם את עסקי הבנק בארה"ב; בסביבתו אמרו כי החליט להיות "קשוב לרחשי הציבור" ולבטל את החוזה - אף שהתכוון לתרום את השכר למטרות פילנטרופיות

23.04.2015, 18:25 | תומר ורון

נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס החליט לבטל את החוזה שחתם עם הפועלים לפיו היה אמור לקבל מהבנק 30 אלף דולר לחודש ובתמורה לסייע לו לקדם את עסקיו בארה"ב ובשווקים בינלאומיים.

פרס הקים לפני מספר חודשים חברה כלכלית "פרס אנד אסוושייטס" שמטרתה לעבוד עם חברות ישראליות ולקדם את פעילותן בחו"ל ובשווקים חדשים. בסביבתו של פרס אמרו כי הנשיא לשעבר החליט להיות "קשוב לרחשי הציבור" ולבטל את החוזה - אף שכוונותיו היו לתרום את השכר למטרות פילנטרפיות. החוזה בין הצדדים כלל כמה אירועים בארה"ב בהם היה אמור פרס לנאום.

 

שמעון פרס, צילום: נמרוד גליקמן שמעון פרס | צילום: נמרוד גליקמן שמעון פרס, צילום: נמרוד גליקמן

כך, בשבוע הבא פרס היה אמור להשתתף באירוע מיוחד שעורך בנק הפועלים בניו-יורק לכבוד 40 שנות פעילות בארה"ב. האירוע שיתקיים במוזיאון הטבע בניו יורק תחת הכותרת "העמקת הקשר עם הלקוחות והמשך הצמיחה העסקית" יעלה לבנק על פי הערכות כ-1.5-1 מיליון דולר. באירוע ייקח חלק ראש עירית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני וישתתפו בו כ-700 מוזמנים נוספים.

בנק הפועלים נמצא תחת חקירה של הרשויות האמריקאיות בחשד כי סייע ללקוחותיו להתחמק מתשלומי מסים. ברבעון האחרון של שנת 2014 ביצע הבנק בהוראת המפקח על הבנקים הפרשה של 195 מיליון שקל בגין הפרשה. 

בראיון לערוץ 2 אמר פרס: "אני לא מרוויח אף פרוטה מפני שאני לא לוקח אף פרוטה מהכסף הזה. כל הכסף הזה מושקע במדע, בצרכים חברתיים, ואני מקפיד על כך". לדבריו, "לא הייתי עושה שום דבר שיש בו ריח של כסף. אני מתפלא בכלל ששואלים על זה, אני חושב שזה שירות נכון. אני לא לוביסט בכלל"

פרס הוסיף: "מה שהסכמנו ומה שפורסם, לא היה קשר בין השניים. בנק הפועלים פנה אליי ואמר שיש לו סניף בארה"ב, והוא רוצה להביא יותר משקיעים לישראל, ושאני אעזור לו לעשות את זה בארה"ב, בלי כל קשר למדינת ישראל, מה שנעשה בבנק. הסכמתי. אחר-כך אני קורא בעיתון סיפור שאין שום קשר בינו לבין המציאות, אני לא אלך להתווכח. החלטתי, בלאו הכי בשבילי זה לא עניין כספי באמת, אלא עניין ציבורי, וחשוב לי לשמור על אמון הציבור, שאני מבטל את זה ונגמר העניין". הוא הבהיר כי אינו חושב שנהג לא כשורה, אלא פועל על מנת "למנוע לזות שפתיים או מראית עין".

בבנק הפועלים סירבו להתייחס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
פרס אוהב את עצמו
עובדה שהקים בחיים מרכז על שמו.כעת שהמרכז בגרעון. אז הוא מחפש איך להביא כסף להציל את המרכז. אדון פרס הגיע הזמן שתצא בכבוד. די מספיק. עלותך על חשבון האזרחים עוברת כל גבול. כשיש אזרחים שחיים ממשכורת מינימום בקושי. שאין לזקנים רווחה כלכלית שתאפשר להם לקנות תרופות. לא נדבר על נופש ונסיעות לחו"ל כמוך. אז בבקשה תוריד הילוך. איפוא הצניעות של הנשיא ז"ל בן-צבי??????
ב.ר.מ.כ.ק , גוש דן  |  26.04.15
לכל התגובות