אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת המרמה ב"עמיתים": מנהל ההשקעות במו"מ להסדר טיעון צילום: shutterstock

בלעדי לכלכליסט

פרשת המרמה ב"עמיתים": מנהל ההשקעות במו"מ להסדר טיעון

צחי כהן, מנהל צוות השקעות בקרנות הפנסיה המולאמות ב-2005-2012, מואשם שגרף 7.7 מיליון ש' על חשבון החוסכים - באמצעות ניצול מידע מוקדם על המניות שיירכשו ב"עמיתים"

23.04.2015, 19:32 | תומר גנון

צחי כהן, מנהל צוות השקעות בקרנות הפנסיה "עמיתים" בין השנים 2005-2012, המואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הפרת אמונים ותרמית בני"ע, נמצא במו"מ מתקדם להסדר טיעון. כך נודע ל"כלכליסט". הפרקליטות טוענת כי בעקבות הפעילות התרמיתית, גרף כהן רווחים בסך של כ-7.7 מיליון שקל, כאשר חלקם הופקו על חשבון כספי החוסכים בקרנות הפנסיה המולאמות. פרטי ההסדר המתגבש, שצפוי להיות מוגש בחודש הבא לבית המשפט המחוזי בת"א, טרם ידועים.

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

על פי כתב האישום שהוגש בינואר, כהן היה אחראי על המסחר במניות עבור החוסכים בכל הקרנות המאוחדות בעמיתים – גוף המאחד 8 קרנות הפנסיה ההסתדרותיות אשר הולאמו בשנת 2003. מתוקף תפקידו לכהן הייתה חובת נאמנות לעמיתים ולחוסכים בקרנות הפנסיה, ונאסר עליו להימצא במצב של ניגוד עניינים בין תפקידו ועבודתו בעמיתים ובין אינטרס אישי שלו ושל קרובים לו. על כן נאסר עליו להחזיק ולרכוש ניירות ערך עבור עצמו.

אלא שכהן, המיוצג על ידי עו"ד יעל גרוסמן, החליט לנצל את המידע שאליו נחשף במסגרת עבודתו על מנת להשיא לעצמו רווחים. זאת תוך הסתרת פעילותו באמצעות חשבונות אחותו וגיסו - יוסף וקרן גרצ'יקוב, המיוצגים על ידי עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב-סבאג. בטרם רכש כהן מניות עבור "עמיתים", הוא רכש אותן בשערים נמוכים יותר לחשבונות פרטיים בשליטתו. בהמשך, ולאחר ששער המניה עלה עקב ביצוע רכישות מסיביות של אותן מניות לחשבונות "עמיתים", מכר כהן את המניות מהחשבונות הפרטיים בשער גבוה יותר.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אסף עיסוק, עוזר לפרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), אחותו וגיסו של כהן אפשרו לו לפעול מחשבונם ולמשוך את רווחי המרמה. בנוסף הם נהנו מחלק מהרווחים בעצמם. כהן, כך נטען, ניצל את תפקידו, מעמדו וסמכויותיו, ורתם את הפעילות המוסדית וכספי החוסכים בקרנות הפנסיה לטובת השאת רווחים לעצמו ולנאשמים האחרים.

עו"ד גרוסמן, המייצגת את כהן, ביקשה לא להתייחס לדברים.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
נמאס מהסדרי הטעון והקומבינות של מושתי הבורסה , הבנקים- רק מאסקים ארוכים וחילןט רכוש
ראשי הבנקים מסדרים לעצמם קומבינות כופר שמונעות תיקים פליליים ומשולמות מהעסק הציבורי (מושחתי בנק הלאומי?) והם? ממשיכים בתפקידם ותפקודם המושחת, שהרי בתי המשפט והשלטון רקובים וקנויים, והדירקטורים? הצחקתם, הם בכיס במינויים צולבים, וככה בר גואל לישראל והחיים ממשיכים כסדרם, ןתחי מדינת ישראל. גם מי שנתפס ןמכנסיו למטה, משלם סכומים מגוכחים, במקרים המתוקשרים והגרועים ביותר (דנקנר) מדובר במאסרים קצרצרים בתנאי דה לוקס, כשהם יוצאים, החבר'ה הטובים מוצאים דרך לגמול להם על שתיקתם. צריך לאסור עסקאות טיעון למושחתים בגופים ציבוריים ובורסאיים, שישלמו במאסרים ארוכים, בתיקים פליליים, בחילוט הרכוש עם מכפיל 10 של מה שנתפסו. למה המכפיל? כי הנזק הרי לא רק כלכלי אלא גם באמון הציבורי, אני הציבור!
הם יודעים שבסוף זה לא נורא  |  23.04.15