אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: קומקאסט מבטלת את המיזוג עם טיים וורנר צילום: בלומברג

עכשיו זה רשמי: קומקאסט מבטלת את המיזוג עם טיים וורנר

העסקה שעליה הוכרז בפברואר 2014, בהיקף של 45.2 מיליארד דולר, נתקלה בהתנגדות של הרגולטורים בארה"ב - ובשתי החברות החליטו להרים ידיים

24.04.2015, 15:54 | בלומברג

חברת הכבלים האמריקאית קומקאסטנסוגה מכוונתה - שנחשפה בפברואר 2014 - לרכוש את חברת הכבלים טיים וורנר, בעסקה שהיקפה 45.2 מיליארד דולר, כך הודיעה החברה היום (ו'). בשתי החברות העריכו בשבועות האחרונים כי העסקה לא תקבל את אישור הרגולטורים האמריקאים. בהמשך התפרסם כי חברת צ'ארטר מעוניינת לרכוש את חברת הכבלים של טיים וורנר, ואף פתחה במו"מ בעניין ופנתה לבנקים במטרה להשלים את העסקה במהירות.

מנכ"ל קומקאסט, בריאן רוברטס, אמר כי החברה מתקדמת בדרכה וציין כי "כמובן שהיינו רצוצים להביא את המוצרים המעולים שלנו לערים חדשות, אך בנינו את העסקה כך שאם המימשל לא יסכים לביצועה, נוכל לעזוב את המתווה שלה".

קומקאסט, צילום: בלומברג קומקאסט | צילום: בלומברג קומקאסט, צילום: בלומברג

מנכ"ל טיים וורנר, רוברט מרקוס, אמר בהודעה נפרדת כי החברה בראשותו נותרה חזקה. "במהלך התהליך הזה, היינו ממוקדים בביצוע התוכנית העסקית שלנו ובהשקעה בחברה, במוצרים ובאנשים שלנו", הוא אמר. 

רשויות הרגולציה ציינו לשבח את מהלך ביטול העסקה, ולדברי התובע הכללי אריק הולדר, ההחלטה לבטל את המיזוג היתה בבחינת "התוצאה הטובה ביותר לצרכנים האמריקאים". יו"ר ועדת התקשורת הפדרלית, טום ווילר, אמר כי הדבר הוא לטובת האינטרסים של הצרכנים. לדבריו, המיזוג המוצע היה יוצר חברה עם מספר המינויים הגדול ביותר במדינה, וזאת במקביל לאינטרסים רבים בתחום השידור.

העסקה היתה צפויה להפוך את קומקאסט מענקית עם 21 מיליון מנויי כבלים, למפלצת שלה יותר מ־30 מיליון מנויים אשר תשלוט בכ־60% משוק הטלוויזיה בכבלים ותיהנה מחשיפה לכל השווקים הגדולים ביותר בארה"ב, כולל אזור ניו יורק, שעד היום לא היתה לה נוכחות בו.

"זהו הסוף של פרק אחד, אבל ההתחלה של פרק אחר" אמר האנליסט קרייג מופט מ-MoffettNathanson. "קצב המיזוגים בתחום הכבלים צפוי להתגבר".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות