אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פפסיקו נכנעה ללחץ הציבורי: תייצר דיאט פפסי ללא אספרטיים צילום: בלומברג

פפסיקו נכנעה ללחץ הציבורי: תייצר דיאט פפסי ללא אספרטיים

ענקית המשקאות הקלים נפטרת מהממתיק המלאכותי שנחשב מעורר תופעות לוואי לא בריאות ותשיק גרסה חדשה באוגוסט

25.04.2015, 11:27 | שירות כלכליסט

פפסיקו נכנעה ללחץ הציבורי והודיעה ביום שישי כי בכוונתה להשיק משקה דיאט פפסי נטול אספרטיים. הגרסה החדשה ונטולת הממתיק המלאכותי, הנחשב כמעורר תופעות לוואי לא בריאות, תושק באוגוסט בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

"שותי הדיאט בארה"ב אמרו לנו שהם רוצים דיאט פפסי נטולת אספרטיים ואנחנו נספק להם זאת", הצהיר סת' קאופמן מחטיבת המשקאות של פפסיקו. "אנחנו מודעים לכך שהטעם של הצרכנים מתפתח, ואנחנו בטוחים שאוהבי המשקה יהנו מהטעם המרענן של המוצר החדש". אם כי בחברה מדגישים כי הטעם לא אמור להשתנות יותר מדי.

כתוצאה מהשינוי המתוכנן, המשקאות דיאט פפסי, דיאט פפסי נטול קפאין ווילד צ'רי דיאט (Wild Cherry Diet), יומתקו על ידי תערובת של הממתיקים המלאכותיים - סוכרלוז ואצסולפאם האשלגן במקום על ידי האספרטיים.

פרסומת לפפסי בהודו, צילום: בלומברג פרסומת לפפסי בהודו | צילום: בלומברג פרסומת לפפסי בהודו, צילום: בלומברג

דיאט פפסי חלש בשנה שעברה על 4.3% משוק המשקאות המוגזים בארה"ב, אף שהנתח הצטמצם מ-5.2% שנה קודם לכן, על רקע צמצום בצריכת המשקאות הדיאטטים. אולם המהלך אמור להבדיל את דיאט פפסי ממותגי הדיאט המרכזיים בארה"ב, בראשם דיאט קולה של קוקה קולה, שממשיכים בשלב זה להשתמש באספרטיים.

"זהו מהלך אגרסיבי מצד פפסי. יש לו את הפוטנציאל לעזור לחברה לגייס משתמשים חדשים וכאלה שכבר נטשו", הגיב ג'ון סישר, עורך בוורג' דיג'סט. אולם הוא מוסיף כי המהלך טומן בחובו גם סיכונים, ועלול לבלבל את הצרכנים הנאמנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
קשה לי לחשוב על נושא מעניין פחות מהממתיק בדיאט פפסי דודבן
הרגע קראתי כתבה שמדברת על שינוי הממתיק המלאכותי והתגובה הציבורית לכך בארה"ב במשקה הדיאט פפסי דודבן,או אם לדייק דובדבן בר. מוצר שלא רק שאינו נמכר בארץ,אלא שגם אם הוא היה נמכר בארץ הוא לא היה מעניין. אלו כמה דקות מהחיים שלי שלעולם לא אקבל בחזרה,ועכשיו השאלה: מה אעשה בשאר הדקות בחיי? כיצד אנצל אותם? אני חושב שאיכשהו הכתבה הזו האירה בפני זרקור על כל אותם רגעים קטנים שאנו זורקים לתהום הנשייה,אני עומד למצוא משהו מועיל בדק' האלה בחיי או לפחות אעשה כמיטב יכולתי למצוא כיצד. אני חושב שהכתבה הזו,במובן מסוים,עזרה לי לעשות שינוי משמעותי ומבורך בחיי.
שרגא.ד , ר"ג  |  25.04.15
לכל התגובות