אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את המנכ"ל שרוצה להשוות בין השכר של הנשים לגברים צילום: שאטרסטוק

הכירו את המנכ"ל שרוצה להשוות בין השכר של הנשים לגברים

מארק בניוף, מנכ"ל ענקית מיחשוב הענן סיילפורס לקח על עצמו משימה: לעבור על תלושי השכר של 16 אלף העובדים בחברה ולוודא שהנשים מרוויחות כמו הגברים. יש לו הרבה עבודה, כי הגברים חולשים על 85% מתפקידי ההנהלה ושולטים בחטיבה הטכנולוגית

25.04.2015, 13:44 | שירות כלכליסט

מארק בניוף, מנכ"ל חברת סיילספורס (Salesforce) המספקת שירותי מיחשוב ענן, מתכוון לנקוט בצעדים משמעותיים כדי לבטל את פערי השכר בין נשים וגברים שעובדים תחתיו.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון שהעניק להאפינגטון פוסט, הודיע בניוף כי הוא עובר על מסמכי השכר של כל 16 אלף העובדים בחברה, ובכוונתו להעניק במידת הצורך העלאות בשכר לנשים. המטרה שלו היא לוודא שנשים מרוויחות כמו הגברים בחברה. לדבריו, כבר חילק לחלק מהנשים העלאה בשכר. "אני מעריך שאחלק עוד הרבה", הודה. "כשאסיים, לא יהיו עוד פערים בשכר בחברה".

המהלך הזה מצידו של בניוף מגיע במקביל ליוזמה נוספת בחברה, שמטרתה להבטיח שנשים מייצגות לפחות 30% מהמשתתפים בכל פגישה.

מארק בניוף, צילום: בלומברג מארק בניוף | צילום: בלומברג מארק בניוף, צילום: בלומברג

נתונים שפרסמה החברה חשפו כי גברים מייצגים 71% מכוח העבודה שלה. השליטה הגברית באה לידי ביטוי במיוחד בחטיבות הטכנולוגיה ובדרגים הגבוהים: גברים מהווים 80% מהעובדים במשרות הטכנולוגיות בסיילספורס, הם גם חולשים על 85% מתפקידי ההנהלה.

"העבודה שלי היא לוודא שהנשים זוכות ליחס שווה ב-100% בסיילספורס מבחינת שכר, הזדמנויות וקידום", הדגיש. נתונים שאספה הממשלה האמריקאית מצאו כי ב-2013 נשים הרוויחו 77% מהשכר של הגברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ל-6. מצחיקול.
בנוגע ל1. כל הפואנטה עם האריתראים שאנשים בעלי כישורים מהרמות הנמוכות מתלוננים- זה שהם לוקחים מקומות עבודה. נדמה לך שאם הבוס של מספר 1 היה יכול לקחת אריתראי/למקר להודו ולקבל את אותה התוצאה הוא לא היה עושה זאת?! הראה לי בוס שבסופו של תהליך (גם אם אחרי לבטים ומשיכת זמן), לא ילך על האופציה הזולה (בהנחה שהתוצר זהה) ואראה לך פיית שיניים או עסק שלאורך זמן כנראה יפגר אחרי מתחריו. לשם הבהרה כשאני רושם "תוצר" אני מתכוון לכל ההשפעה שהעובד היקר יותר גורם, גם מיתוג (למשל עסק שגאה בכך שמעסיק רק ישראלים).
26.04.15
6.
אתם קצת מתבלבלים:
1. אתה צודק, אם מנהלים היו מונעים רק משיקולים של שכר העובדים, אז אולי היו שוכרים רק עובדים או עובדות בשכר נמוך. תזכיר את זה לבוס שלך בפעם הבאה שהוא ירצה לאייש את המשרה שלך בפליט מאריתריאה 2. נכון. רוב הנשים לא הולכות ללמוד מקצועות הנדסיים. גם רוב הגברים לא הולכים ללמוד מקצוע הנדסי מכל סוג שהוא. למען האמת, רוב הגברים לא הולכים ללמוד מקצוע בכלל. ובנסוף, יש בחברה כמו סיילספורס נשים וגברים בכל המחלקות, לא רק בטכנולוגיה, כולל גברים שבחרו ללמוד מקצועות לא הנדסיים. 3. נכון. אלא שבבמוצע המחקרים שמדברים על אי השוויון בשכר בין גברים לנשים גם בדקו תפוקה, ומצאו שהתפוקה של נשים בממוצע, ובוודא ביחס לשכר, גבוהה יותר משל גברים
תגובה לתגובות  |  26.04.15
לכל התגובות