אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 34 שנה, פ.ס.וו איינדהובן ופיליפס כבר לא צילום: איי אף פי

אחרי 34 שנה, פ.ס.וו איינדהובן ופיליפס כבר לא

פ.ס.וו, "הקבוצה של פיליפס", לא תפרסם את ענקית האלקטרוניקה ההולנדית על חולצתה. בתוך כך, אייאקס רוכשת את אמסטרדם ארנה

26.04.2015, 16:22 | שירות כלכליסט

שחקני פ.ס.וו איינדהובן, שהוכתרו החודש לאלופי הולנד, לא ילבשו יותר חולצות שעליהן מתנוסס שם החברה פיליפס. כך הכריזה הקבוצה שהוקמה לפני מאה שנים על ידי עובדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

שמה של ענקית האלקטרוניקה מתנוסס על החולצות של השחקנים מאז הרשתה לראשונה התאחדות הכדורגל ההולנדית פרסום ספונסרים על המדים ב-1982. אולם החברה החליטה לסיים את תפקידה כספונסרית ראשית בעקבות שינוי אסטרטגי.

שחקני פ.ס.וו חוגגים אליפות. "החל מעונת 2016-17, פיליפס כבר לא תופיע על המדים של איינדהובן", , צילום: איי אף פי שחקני פ.ס.וו חוגגים אליפות. "החל מעונת 2016-17, פיליפס כבר לא תופיע על המדים של איינדהובן", | צילום: איי אף פי שחקני פ.ס.וו חוגגים אליפות. "החל מעונת 2016-17, פיליפס כבר לא תופיע על המדים של איינדהובן", , צילום: איי אף פי

"החל מעונת 2016-17, פיליפס כבר לא תופיע על המדים של איינדהובן", נכתב בהצהרה שפרסמה הקבוצה באתר האינטרנט שלה. אולם ציינו כי פיליפס תישאר כספונסרית.

הקבוצה, שנוסדה ב-1913, והחברה קשורות מיסודן: האותיות פ.ס.וו (PSV) מייצגות את המילים "איגוד הספורט של פיליפס", בהולנדית, והאצטדיון של המועדון נקרא גם אצטדיון פיליפס. החברה הוקמה ב-1891 בעיר הדרומית ופעלה משם עד לאחרונה. היא הותירה חותם רב על העיר וההיסטוריה שלה.

"אנחנו מבינים את ההשפעה של הרגע הזה, אך הקבוצה נשארת חזקה כתמיד", צוטט באתר האינטרנט של איינדהובן מנהל הקבוצה טון גרברנדס. "המטרה היא שהקבוצה תעלה את ההכנסות שלה בעזרת חוזה ספונסרשיפ חדש", הוסיף.

פיליפס התמחתה במשך עשורים במוצרי אלקטרוניקה, אך לאחרונה שינתה את האסטרטגיה שלה כך שהיא מתמקדת בציוד רפואי מתמחה ומערכות תאורה. חוזה הספונסרשיפ הנוכחי של פיליפס מסתיים באמצע 2016, וצפוי להיחתם חוזה חדש עבור סכום מופחת, כך לפי הדובר של פיליפס אריק דרנט. "אנחנו רוצים שותפות שמתמקדת יותר ברפואה ובתאורה", הוסיף דרנט. לדבריו, החברה עוסקת כעת יותר בפרסום בין חברות.

כעת שמוצרי אלקטרוניקה אינם בראש סדר העדיפויות של החברה, יש לה פחות צורך בחשיפה לציבור הכללי.

בפיליפס מתכוונים לממן פרויקטים של איינדהובן הנוגעים לתחום הרפואה. המועדון מסר כי עסקת החולצות מסתיימת רשמית ב-2016, וחברת האלקטרוניקה תישאר כספונסרית מרכזית.

שינוי באסטרטגיה הניהולית של פיליפס הוא שעומד מאחורי ההחלטה. "אנחנו רוצים לשנות את הקשר כך שיתאים לשאיפות של החברה", מסר המנכ"ל האנס דה ג'ונג. "בכך אנחנו מבטיחים את הקשר העתידי ומוסיפים זווית חדשה לשיתוף הפעולה".

לפי החוזה הנוכחי, פיליפס משלמת בין 5-7 מיליון יורו בשנה למועדון, מתוכם 1.4 מיליון יורו נועדו למימון המדים.

בתוך כך, אייאקס אמסטרדם מתכננת לרכוש אחזקת שליטה בחברה שמפעילה את האצטדיון בו היא משחקת. המועדון ההולנדי מחזיק כעת ב-13% מהמניות במגרש, בעוד שהרשות המוניציפאלית של אמסטרדם מחזיקה ב-48%.

לפי התכנית, אייאקס תרכוש 38% נוספים, כך שהיא תחזיק ב-51%, ובכך תשיג שליטה על החברה שמפעילה את אמסטרדם ארנה. שאר האחזקה היא בידי Stadion Amsterdam.

הנהלת הקבוצה והדירקטוריון שלה מנהלים דיונים על הרכישה המתוכננת. גובה התשלום לא נחשף על ידי אייאקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות