אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוני תעלה בקרוב על דרך המלך, מעדכנת תחזית רווחים צילום מסך: Youtube

סוני תעלה בקרוב על דרך המלך, מעדכנת תחזית רווחים

סוני מתחילה לצאת מהבוץ: החברה עדכנה אמש את תחזית הרווח השנתית שלה ל-2.52 מיליארד דולר, פי 4 משהעריכה בתחילת השנה. זאת, בשל הזינוק בדרישה לקונסולות ה-PS4 ולחיישני מצלמות המובייל שהיא מפתחת

26.04.2015, 17:11 | נמרוד צוק
סוני מצפה לשנה חיובית: החברה עדכנה את תחזית הרווחים שלה לשנה הפיסקלית 2015 (שהתחילה בתחילת החודש ותסתיים במרץ 2016) ל-2.52 מיליארד דולר, פי ארבעה מהתחזית הקודמת של החברה, כך דיווח אתמול העיתון הכלכלי היפני ניקיי. במידה והחברה תעמוד ביעד זה, זו תהיה השנה הרווחית ביותר שלה מאז 2008.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה העיקרית לשינוי בתחזיות היא צפי לדרישה גדולה יותר מכפי שחזתה החברה קודם לכן לקונסולות משחקים ולחיישני מצלמות סמארטפונים - שני תחומי הפעילותה הרווחיים ביותר של סוני - כך טען הניקיי בדיווח שלא אושר רשמית על ידי החברה. סיבה נוספת היא צמצום הוצאות הארגון מחדש שהחברה החלה לבצע בחודשים האחרונים.

מצלמת סוני. גם יצרניות מתחרות בחרו בחיישני החברה, צילום: ניצן סדן מצלמת סוני. גם יצרניות מתחרות בחרו בחיישני החברה | צילום: ניצן סדן מצלמת סוני. גם יצרניות מתחרות בחרו בחיישני החברה, צילום: ניצן סדן

ביום ה' הקרוב תפרסם החברה את הנתונים הסופיים על התוצאות העסקיות של השנה הפיסקלית האחרונה, כאשר בשבוע שעבר היא עדכנה את ההערכות בפעם השניה לשנה למספרים חיוביים יותר - הפסדים של 1.05 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת של הפסד בהיקף 1.4 מיליארד דולר שפורסמה בפברואר. השיפור בתוצאות נבע מהצלחת החברה להגדיל את הכנסותיה בשלושה תחומים - גיימינג, חיישני צילום וחברת התקליטים שלה, מתוך הכנסות כוללות שצפויות להסתכם בכ-69 מיליארד דולר.

החברה אמנם טרם הגיבה לפרסומים על עדכון התחזית שלה לשנה הפיסקלית הקרובה, אבל היא צופה כי בשנה שאחריה (2017 הפיסקלית) היא תגיע לרווח תפעולי של 4.2 מיליארד דולר, לעומת 572 מיליון דולר בלבד בשנה שהסתיימה.

השינוי לטובה במצבה של החברה מגיע לאחר שנים של דשדוש שנבעו מכשלון החברה לכבוש נתח משמעותי משוק הסלולר, משקיעת כוחה בענף הטלוויזיות ומקריסת שוק המצלמות הדיגיטליות הביתיות - ואחרי שנאלצה למכור את מותג הלפטופים Vaio ולפטר אלפי עובדים. בפברואר הודה מנכ"ל סוני קזואו היראי כי היא "הפסידה במלחמת הסמארטפונים" ונודע כי חטיבת הסלולר שלה מוצעת למכירה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות