אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל מתחיל לבחון רכבים היברידיים

בלעדי לכלכליסט

צה"ל מתחיל לבחון רכבים היברידיים

משרד הביטחון יצייד את הצבא בעשרות מכוניות טויוטה מדגמי יאריס הייבריד לצורך בחינת אמינותן וצריכת הדלק שלהן. הפיילוט יימשך שנתיים

27.04.2015, 08:42 | תומר הדר

צה"ל יחל בשבועות הקרובים בפיילוט ראשון לבחינת רכבים היברידיים, כך נודע ל"כלכליסט". לצורך כך יצטייד משרד הביטחון בשנתיים הקרובות בעשרות רכבי טויוטה מדגמי יאריס הייבריד, ואלה ייועדו לשימוש במספר יחידות.

הרכבים יסופקו לצה"ל על ידי חברת הליסינג וההשכרה קל אוטו, שעד כה לא נמנתה עם ספקיות משרד הביטחון. כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני כחודשיים, משרד הביטחון פרסם מכרז להשכרת רכבים, בהיקף 80 מיליון שקל, ובו 25 קטגוריות שונות של כלי רכב, מהן ארבע קטגוריות הנוגעות לרכבים היברידיים שנפח מנוען נע בין 1.3 ל־2.5 ליטרים.

טויוטה יאריס היברידית טויוטה יאריס היברידית טויוטה יאריס היברידית

צה”ל כבר בחן כמה פעמים בעבר אפשרות לבצע פיילוט לשימוש ברכב היברידי, אך המיזם לא יצא לפועל עד כה. לדברי גורמים המקורבים למשרד הביטחון, בפיילוט תיבדק אמינותן של המכוניות ההיברידיות בתנאים שונים וכן צריכת הדלק שלהן, ועל סמך התוצאות שיתקבלו יחליט צה”ל אם לשנות את מכרזי ההתקשרות עם יבואני הרכב וחברות הליסינג ולהזמין מהם גם רכבים היברידיים.

בשונה מרכב שמצויד במנוע בנזין בלבד, רכב היברידי מצויד גם במנוע עזר חשמלי, שתורם להפחתה ניכרת של צריכת הדלק.

לאחרונה פרסם משרד הביטחון מכרז גדול לרכבי ליסינג עבור רבי־סרן ואלופים, ובו לא הופיעו כלל רכבים היברידיים. המכונית שזכתה במכרז היתה מיצובישי אטראז'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות