אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורון הגישה תשקיף, האחים עזריה מתעקשים על שווי של 250 מיליון שקל צילום: עמית שעל

אורון הגישה תשקיף, האחים עזריה מתעקשים על שווי של 250 מיליון שקל

חברת התשתיות והנדל"ן הגישה אתמול טיוטת תשקיף לרשות ני"ע ופתחה ברוד שואו לקראת ההנפקה הראשונית שלה בחודש מאי. החברה מתכננת לגייס 100 מיליון שקל באג"ח, ואם תתגלה היענות מצד המוסדיים - תנפיק גם מניות

27.04.2015, 07:47 | אורן פרוינד

קבוצת אורון, חברת התשתיות והנדל"ן של האחים גילי ויואל עזריה, בדרך להנפקה ראשונית בבורסת תל אביב. אורון הגישה אתמול טיוטת תשקיף גלויה לרשות ני"ע ופתחה בסבב הפגישות עם המשקיעים המוסדיים לקראת ההנפקה הראשונית שלה, שצפויה לצאת לפועל בחודש מאי. 

קראו עוד בכלכליסט

אורון, שבחרה בגוף החיתום פועלים אי.בי.אי לביצוע ההנפקה, מתכננת לגייס 100 מיליון שקל באג"ח חדשה. אם היא תקבל אינדיקציה חיובית מהפגישות עם המוסדיים, היא תנפיק גם מניות בהיקף מוערך של 40 מיליון שקל, לפי שווי מבוקש של 250 מיליון שקל לפני הכסף.

גילי ויואל עזריה מתעקשים שהחברה תונפק לפי שווי שלא יפחת משווי זה. אלא שמהתשקיף שפורסם נראה כי זאת לא תהיה משימה קלה. לחברה הון עצמי של 92 מיליון שקל לעומת 81 מיליון שקל בשנת 2013 ו־48 מיליון שקל ב־2012. שיעורי הצמיחה שלה לא גבוהים במיוחד. בשנת 2014 החברה רשמה הכנסות של 484 מיליון שקל, עלייה של 7% לעומת 2013. עם זאת, הרווח הגולמי שלה ירד ב־11% ל־60 מיליון שקל עקב עלייה חדה בעלויות הביצוע של העבודות. כתוצאה מכך, נחתך הרווח הנקי ב־30% לרמה של 20 מיליון שקל.

החברה ידועה בשוק ההון כ"מיני שפיר הנדסה", נוכח תחומי פעילותן הזהים ומנגד הפרשי הגודל. שפיר הנדסה נסחרת בשווי של 2.47 מיליארד שקל אחרי שרשמה עלייה של 25% השנה — פי 2.47 מההון העצמי שלה, מגמה שעשויה לתמוך בשאיפת האחים לשווי גבוה.

אורון עוסקת בביצוע עבודות תשתית, ולה מפעלי בטון ומחצבות כמו גם חברות הנדסה וייזום נדל"ן למגורים בישראל. החברה נוסדה בשנת 2003 ומנוהלת על ידי האחים עזריה, שניהם בוגרי בית הספר להנדסה בטכניון בחיפה המכהנים כמנכ"לים משותפים בחברה.

אורון מגייסת, צילום: בלומברג אורון מגייסת | צילום: בלומברג אורון מגייסת, צילום: בלומברג

המגזר הגדול שבו פועלת אורון מחולק לשניים — תשתיות והנדסה אזרחית, והוא מהווה 67% מהכנסותיה ב־2014. בתחום התשתיות פעילה החברה בעיקר בסלילת כבישים, ובין היתר היא ביצעה את סלילת כביש 40, כביש 1 ממחלף שורש ועד מוצא וכביש 65 מצומת גולני ועד מסד.

המגזר השני בגודלו, התעשייה, מהווה 20% מההכנסות וכולל בתוכו שתי מחצבות, אחת במיתר ואחת באזור הערבה. זו האחרונה צפויה להתחיל פעילות מסחרית בשנת 2016. עוד כולל המגזר שני מפעלי בטון, אחד באזור באר שבע והשני בייזום והקמה, ומערך הובלה של 30 משאיות ומערבלי בטון.

 

המגזר הקטן ביותר של אורון הוא הייזום לבניה למגורים, המהווה 13% מהכנסותיה. בתחום זה פועלת החברה באמצעות אחזקה של 55% ממניות חברת הנדל"ן ארזים, שמעורבת בהקמה של 549 יחידות דיור בתל אביב, באר שבע, נס ציונה, מגדל העמק ואשכולות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות