אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: מסעדת מזון מהיר בלי רכיבים מהונדסים גנטית צילום: שאטרסטוק

לראשונה: מסעדת מזון מהיר בלי רכיבים מהונדסים גנטית

הרשת האמריקאית צ'יפוטלה, שהיתה החלוצה בסימון הרכיבים המהונדסים בתפריטיה, משיקה את התפריט החדש - לאחר עבודת הכנה של שנתיים. המנכ"ל: "המודל הישן של המזון המהיר ללא רלבנטי יותר"

27.04.2015, 12:13 | מיקי גרינפלד

רשת המזון המהיר צ'יפוטלה (Chipotle Mexican Grill) הפכה לרשת הגדולה הראשונה בארה"ב ללא רכיבים מהונדסים גנטית (GMO) - וספק אם בעולם ישנה רשת שביצעה מעבר דומה. התפריט החדש נטול הרכיבים ייכנס לתוקף החל מהיום בבוקר.  

קראו עוד בכלכליסט

הרשת שמפעילה 1,831 סניפים ושפעילה כבר למעלה מ-20 שנה, עבדה על המהלך של הוצאת הרכיבים המהונדסים מהתפריט במשך יותר משנתיים. "זהו צעד נוסף לקראת החזון שלנו לגבי כיצד אנשים חושבים על מזון מהיר ואוכלים מזון מהיר. העובדה שמזון מוגש מהר לא צריכה להעיד באופן הכרחי שהוא נעשה מחומר גלם זול וכולל רכיבים לא בריאותיים", אמר מנכ"ל החברה סטיב אל (Steve Ells).

ב-Chipotle גילו מודעות רבה לעניין הבריאותי בשנים האחרונות, וכבר ב-2013 היתה זו הרשת הראשונה שחשפה בתפריט בגילוי מלא את הרכיבים המהונדסים גנטית במוצרים המוצעים ללקוחות.

"אנו רוצים להפוך את המודל הישן של המזון המהיר ללא רלבנטי יותר. צבעי מאכל, תוספים, חומרים משמרים - אנחנו פשוט לא רוצים להיות חלק מכל זה. המומחים אומרים שהמרכיבים האלה בטוחים, אבל אני חושב שכולם יודעים שעדיף מזון שלא יכלול אותם", אמר עוד המנכ"ל.

מסעדת Chipotle , צילום: שאטרסטוק מסעדת Chipotle | צילום: שאטרסטוק מסעדת Chipotle , צילום: שאטרסטוק

חברת Chipotle נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי שוק של 19.8 מיליארד דולר, ומתחילת השנה איבדה המניה כמעט 7% (סימול CMG). אף שהיא נחשבת לקטנה בהשוואה לרשתות המזון המהיר הענקיות (מקדונלד עומדת על שווי שוק של 94 מיליארד דולר), היא בעלת מעמד משמעותי וחזק בהשוואה לרשתות הבינוניות.

גם לאחר השינוי האמור, ב-Chipotle מודים כי תזונת הבשר והעופות שמגיעים למטבחי הרשת כוללת מרכיבים מהונדסים, כך שבאופן עקיף הרשת עדיין לא נקייה לחלוטין מרכיבים אלה. הנהלת Chipotle הסבירה כי מצב זה נובע מכך שהחקלאים אינם מחוייבים להקפיד על תזונה נקייה ממוצרים מהונדסים, ושנכון להיום אין מספיק מוצרי בשר ועופות "נקיים" מתזונה מהונדסת. עם זאת, בחברה מדגישים כי הם שואפים למצוא בהמשך הדרך פיתרון גם לסוגיה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות