אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הביקורת: יוון מצמצמת נוכחות שר האוצר ורופקיס במו"מ

בעקבות הביקורת: יוון מצמצמת נוכחות שר האוצר ורופקיס במו"מ

לפי בכיר בממשלה, ההחלטה על שינוי הרכב צוות המו"מ עם הנושים נדרש נוכח הזמן הקצר שנותר ליוון לפני פקיעת תוכנית החילוץ והכעס של בכירים בגוש היורו על שר האוצר של המדינה

27.04.2015, 19:27 | שירות כלכליסט
יוון שינתה את הרכב הצוות שאחראי על משא ומתן עם הנושים, כך לפי בכיר בממשלה. על פי ההערכות, המהלך נועד להפחית את נוכחותו של שר האוצר, יאניס ורופקיס, על השיחות המתקדמות באיטיות.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה התקבלה ימים ספורים לאחר ששרי האוצר של גוש היורו הגבירו את הלחץ על ורופקיס להאיץ את קצב המשא ומתן לפני פקיעת תכנית החילוץ הנוכחית ביוני, במטרה להימנע מחדלות פירעון. על פי הבכיר, סגן שר החוץ, יוקליד סקלוטוס, יעמוד כעת בראש צוות קביעת המדיניות למשא ומתן, בעוד שהכלכלן הראשי של משרד האוצר יעמוד בראש השיחות בבריסל עם הנושים הבינלאומיים. שניהם נחשבים למקורבים לראש הממשלה, אלכסיס ציפרס. פירוש הדבר כי השינוי ככל הנראה יצמצם את תפקידו של ורופקיס בשיחות. על אף הפרופיל התקשורתי המוגבר שלו, ורופקיס הצליח להכעיס לא מעט פוליטיקאים באירופה.

ורופקיס והאצבע המשולשת. הכעיס לא מעט פוליטיקאים באירופה ורופקיס והאצבע המשולשת. הכעיס לא מעט פוליטיקאים באירופה ורופקיס והאצבע המשולשת. הכעיס לא מעט פוליטיקאים באירופה

במקביל, ציפרס קיים ביומיים האחרונים שיחות טלפון עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל וירון דיסלבלום, ראש קבוצת שרי האוצר של גוש היורו, שבהם דן בתנאים להמשך החילוץ. "אני יכול לאשר כי השיחה התקיימה", מסר דובר מטעם הממשלה הגרמנית. על פי דיווח בבילד הגרמני, ציפרס ניצל את השיחה כדי לשכנע בצורך לספק ליון עזרה נוספת. בבילד טוענים כי לממשלה היוונית אזל הכסף, זאת בהתבסס על דבריו של דיפלומט אירופי שאמר לעיתון כי "יוון עולה באש ואין מים לכבות את השריפה".

קבוצת שרי האוצר מתוכננת לקיים היום שיחת ועידה ולהיפגש בבריסל ביום רביעי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות