אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מהמדפסת לכביש

כנס EcoMotion לתחבורה חכמה: מכונית בהדפסת תלת ממד, רכב מתקפל וסוללה שמייצרת חשמל לרכב מאלומיניום ואוויר

27.04.2015, 17:54 | עוזי בלומר

במרכז פרס לשלום ביפו התקיים היום הכנס השלישי של EcoMotion, קהילת היזמות לתחבורה חכמה, בהשתתפות עשרות חברות מישראל ומהעולם. בכנס הוצגו מספר רב של פיתוחים טכנולוגיים ואפליקציות שמטרתם לייעל את התחבורה בערים, תוך צמצום הזיהום והגברת החיסכון באנרגיה. בין השאר, הוצגו בכנס מכונית שהודפסה במדפסת תלת ממד - תוצאה של שת"פ בין חברת אוטודסק, לוקאל מוטורס, Massivit וקהילת אקומושן; רכב דו מושבי מתקפל שתופס מקום חניה כשל אופנוע; וסוללה חדשנית למכוניות חשמליות שמייצרת חשמל מאלומיניום.

לדברי אייל רוזנר, ראש התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה, שתומכת בקהילת אקומושן, בעולם יש התעניינות רבה בטכנולוגיות הישראליות הרלוונטיות לעולם הרכב החכם. הוא ציין כי היום נחתם הסכם עם חברת הרכבות הצרפתית SNCF ובמסגרתו היא תסייע לחברות ישראליות לחדור לתחום התחבורה החכמה בעולם.

מכונית מודפסת בכנס אקומושן בתל אביב מכונית מודפסת בכנס אקומושן בתל אביב מכונית מודפסת בכנס אקומושן בתל אביב

SNCF תצטרף כשותפה אסטרטגית לאקסלרטור לתחבורה חכמה הפועל במסגרת המכון לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת ת"א. המאיץ הוא שת"פ בין מנהלת תחליפי דלקים במשרד רה"מ, לביה"ס ללימודי הסביבה ע"ש פורטר והפקולטה להנדסה, והוא מופעל בשיתוף EcoMotion.

SNCF תצטרף לתוכנית האקסלרטור ותספק תמיכה בכל שלביה השונים,  בין היתר באמצעות מנטורים ויועצים שינחו את הצוותים במיזם, גישה לשוק האירופי והגלובלי ושופטים מקצועיים לשלבים השונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות