אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צביקה בארינבוים רוכש בי"ח ב־80 מיליון שקל צילום: ניצן חרמוני

צביקה בארינבוים רוכש בי"ח ב־80 מיליון שקל

בוחן את רכישתם של מרכזים רפואיים פרטיים נוספים. המייסדים ימשיכו לנהל את בית החולים שנה נוספת

28.04.2015, 08:53 | נווית זומר
איש העסקים צביקה בארינבוים נכנס לראשונה לתחום הרפואה הפרטית. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי בארינבוים רכש באמצעות חברת ההשקעות הפרטית שלו את מלוא הבעלות על בית החולים הפרטי נ.א.ר.א בדרך ז'בוטינסקי ברמת-גן תמורת כ-80 מיליון שקל. במקביל, הוא בוחן את רכישתם של מרכזים רפואיים נוספים במטרה להפוך לאחד הגורמים המובילים בשוק הצומח של ניתוחים פרטיים.

קראו עוד בכלכליסט

שיקול מנחה נוסף בעסקה הוא שמשרד הבריאות כבר לא נותן רישיונות לבתי חולים פרטיים חדשים. מקורב לעסקה אמר כי מדובר בהשקעה לטווח ארוך. את בארינבוים מלווה בפרויקט אישיות בכירה מעולם הרפואה שתצטרף אליו בהמשך.

ראוי לציין כי ההוצאה הגדולה ביותר (40%) של הביטוחים משלימים היא על ניתוחים בבתי חולים פרטיים, סכום המוערך ב-900 מיליון שקל לשנה. מבוטחים רבים מעדיפים לב - חור את המנתח ואת המועד על פני המתנה לתורים ארוכים לניתוחים בבתי החולים הציבוריים. בית החולים נ.א.ר.א נרכש ממייסדו, פרופ' אביגדור זליקובסקי, כירורג המתמחה בטיפולי ורידים, ואשתו נילי, שניהלו אותו. על פי הסכם הרכישה, ימשיכו השניים בניהול לשנה נוספת, ולאחריה ימונה בכיר מאחת הקופות למנכ"ל.

צביקה בארינבוים, צילום: ניצן חרמוני צביקה בארינבוים | צילום: ניצן חרמוני צביקה בארינבוים, צילום: ניצן חרמוני

נ.א.ר.א, הנחשב לאחד מבתי החולים הפרטים הגדולים בבעלות משפחתית פרטית, משתרע על שטח של 4,000 מ"ר ויש בו 6 חדרי ניתוח, חדרים לה- שכרה לרופאים ומכוני טיפול במגוון תחומים. בית החולים מבצע על פי הרישיון שבידו ניתוחים המצריכים אשפוז עד 23 שעות -אשפוזי יום. נ.א.ר.א מתמחה בעיקר בניתוחי עיניים וגינקולוגיה. יש לו הסכמים עם רוב קופות החולים, שבעבורם הוא מבצע ניתוחים במסגרת הביטוחים המשלימים.

עוד נודע כי צביקה בארינבוים מחפש כעת מיקום חדש לבית החו - לים באחד המגדלים הצמודים לנתיבי איילון באזור תל-אביב. המטרה להכפיל את שטחו ולתפוס נתח שוק גדול בציפייה כי תחום הניתוחים הפרטיים יצמח עוד. המעבר למיקום החדש מתוכנן . ל-2016

הביטוחים הרפואיים הפרטיים מכסים את רוב עלות האשפוז והטיפול של המבוטח. הביטוחים הרפואיים הפרטיים כוללים את הביטוחים המשלימים שמפעילות 4 קופות החולים (כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית) באמצעות חברות הביטוח, וגם את הביטוחים הרפואיים של חברות הביטוח (כולל הפניקס, הראל, מגדל, מנורה, דקלה, כלל, אליהו ואיילון) שמבטחות את המטופלים באמצעות פוליסות ביטוח בביטוחים קולקטיביים דרך מקומות עבודה וארגונים גדולים או באופן פרטי. על פי נתוני משרד הבריאות, 75%-לכ מהציבור בארץ יש ביטוח רפואי משלים בקופות החולים.

בארינבוים משקיע במגוון תחומים, החל מסטארט-אפים ועד תעשייה. לפני שלוש שנים התפרסם כשמכר את השליטה בחברה ,ZBI לשעבר פולגת, אותה רכש 8 שנים קודם לכן מכלל. הרוכש היה המיליונר האוקראיני אלכסנדר גרנובסקי, ששילם לבארינבוים 128 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
השנה הוא יפשוט רגל, כי מלאכי עליון החליטו
השנה הוא יפשוט רגל, כי מלאכי עליון החליטו שלא יהיו יותר חולים, וכל בתי החולים ייעלמו מהעולם, צר לי מאוד בשבילך צביקה השחצן והגזען, אין יותר מחלות ואין עוד צורך ברופאים, כך הוחלט מלמעלה. כל האנשים בריאים ואלה שחולים זוכים לניסים ומחלימים לגמרי. לך תפתח דוכן פלאפל מתחת למגדלי עזריאלי.
Bucket  |  28.10.16
5.
צביקה בהצלחה - שמור על נארא - פנינת הרפואה הפרטית!!!
נארא איננה עוד בית חולים פרטי. נארא היא מפעל חיים של יזמים מדהימים, מקצועיים, שהיקדישו את כל מאודם, אהבתם ותשוקתם למתן שירותים ועזרה רפואית באוירה משפחתית, עם צוות מעולה ומקצועי במקום מדהים. פרופ, אבי זליקובסקי - הוא המומחה מספר 1 בארץ לכירורגית כלי דם , ואשתו נילי, שהקדישה כל כך הרבה שנים ליסוד וניהול חדרי ניתוח בבתי חולים גדולים בארץ, הקימו את נארא מחדר בודד למה שהיא היום. כל הכבוד ובהצלחה.
אתי מהשרון , אזור השרון  |  30.04.15
לכל התגובות