אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית העיתונאים בת"א נמכר לקרן ריאליטי ולהפניקס תמורת 172 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בית העיתונאים בת"א נמכר לקרן ריאליטי ולהפניקס תמורת 172 מיליון שקל

גורמים רבים בשוק הנדל"ן, ובהם יוסי אברהמי, דורון אביב וטדי שגיא, התעניינו בנכס האטרקטיבי ברחוב קפלן. הבית כולל זכויות בנייה בהיקף של 14 אלף מ"ר

29.04.2015, 12:50 | יעל דראל

בתום הליך ממושך שבו יזמים רבים ובולטים במשק התחרו על רכישת בית העיתונאים ברחוב קפלן בתל אביב, מכרה הבוקר אגודת העיתונאים את בית סוקולוב בסכום של 172 מיליון שקל לחברת הפניקס ולקרן ריאליטי המשקיעה בנדל"ן להשבחה בישראל. במסגרת העסקה, התחייבו הרוכשים לשלם סכום נוסף של עד 8 מיליון שקל במידה והזכויות במקום יגדלו בעתיד. 

קראו עוד בכלכליסט

העסקה הנוכחית מגיעה לאחר ששורה של יזמים בולטים התעניינו ברכישת הנכס, הנחשב לאחד המגרשים האטרקטיביים בעיר. בין היזמים שהגישו הצעות בשלבים שונים של התהליך היו גינדי החזקות, יוסי אברהמי, דורון אביב, קבוצת יובלים בבעלות איציק ברוך וגם שמו של טדי שגיא הוזכר כמתעניין ברכישתו. מתעניינת נוספת ברכישת הקרקע לאורך הדרך היתה חברת העיר החדשה שבשליטת דרור הלוי, אשר רכשה לפני כשנה וחצי את בית הסופר הסמוך.

בית העיתונאים בתל אביב. זכויות לבניית מגדל של 17 קומות, צילום: אוראל כהן בית העיתונאים בתל אביב. זכויות לבניית מגדל של 17 קומות | צילום: אוראל כהן בית העיתונאים בתל אביב. זכויות לבניית מגדל של 17 קומות, צילום: אוראל כהן

בית העיתונאים כולל זכויות בנייה בהיקף של כ־14 אלף מ"ר והתב"ע (תוכנית בניין עיר) במקום מאפשרת הקמת מגדל מגורים של 17 קומות, זאת נוסף לשטחי מסחר ושטחי חניה.

מקרן ריאליטי נמסר כי בכוונת הרוכשות לפעול להשבחת המתחם, תוך מיצוי הפוטנציאל בהתאם לתכנית המתאר, ולקדם תוכנית חדשה לתוספת זכויות למגוון שימושים, ובהם משרדים ומלונאות, מעבר לזכויות הקיימות לבניית כ-95 דירות מגורים.

אסף ורדי, שותף בקרן, ציין כי "מדובר במתחם יוצא דופן וייחודי ביותר מבחינת גודלו ומיקומו. בכוונתנו לפעול לפתרון מספר מורכבויות בנכס כדי להביאו למיצוי מירבי וזמינות לבנייה. אין לנו ספק כי הניסיון המצטבר של הקרן בהשבחת נכסים, היווה חלק בשיקול הדעת של האגודה בבואה לקבל החלטה להתקשר עם הקרן בעסקה".

רועי יקיר, מנכ"ל הפניקס השקעות ופיננסים אמר כי "מדובר בעסקה מיוחדת אשר עתידה להניב רווח משמעותי למשקיעים. בשנים האחרונות פועלת הפניקס להרחבת תיק הנכסים והגיוון שלו, העסקה הנוכחית היא נדבך נוסף בפרוטפוליו הנדל"ן של הפניקס. בית העיתונאים המיתולוגי יושב בלב תל אביב באזור ביקוש מובהק ויחד עם השותפים אנו נפעל להשבחת הקרקע וייזום פרויקטים באופן שישתלב במרקם העירוני באזור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות