אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חבל אילות לביהמ"ש: להפסיק את הזרמת הנפט בצינורות קצא"א צילום: רן ליאור

חבל אילות לביהמ"ש: להפסיק את הזרמת הנפט בצינורות קצא"א

4 חודשים לאחר פיצוץ צינור הנפט בשמורת הטבע עברונה, מבקשים תושבי האזור מביהמ"ש שלא לאפשר לחברה הממשלתית להמשיך בהזרמת נפט בטרם ייבדקו הצינורות

29.04.2015, 15:37 | ליאור גוטמן

התושבים לא מוותרים: תושבי חבל אילות ובאר אורה פנו היום (ד) לביהמ"ש בדרישה להפסיק את הזרמת הנפט בצינורות קצא"א. הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע וזאת לאחר טענת שהעלו התושבים על התחלת הזרמת הנפט בצינורות שם. כזכור, לפני כ-4 חודשים התפוצץ אחד הצינורות של החברה כאשר תכולתו נשפכת לשמורת הטבע "עברונה" ומזהמת את הסביבה.

התושבים דורשים שבטרם תשוב קצא"א לחדש את הזרמת הנפט בצינור עליה לקבל על כך את אישורו של ביהמ"ש ולעבור סדרת בדיקות מקיפה בידי גורמים מוסמכים וחיצוניים לה. בין הגורמים שאמורים לאשר את ההזרמה ניתן למנות את המשרד להגנת הסביבה, שטען לאחר האירוע שקרוב ל-5 מיליוני טון נפט גולמי נשפכו לערבה ופגעו במרקם הנוף והחי שם.

את צו המניעה הגישו בשם המועצה האזורית חבל אילות והוועד המקומי באר אורה- עוה"ד אמנון שבלת, אורית מרום-אלבק וגלית עופר ממשרד שבלת ושות'.

דליפת הנפט מצינור קצא"א בשמורת הטבע עברונה , צילום: רן ליאור דליפת הנפט מצינור קצא"א בשמורת הטבע עברונה | צילום: רן ליאור דליפת הנפט מצינור קצא"א בשמורת הטבע עברונה , צילום: רן ליאור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות