אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה ממשיכה לממש: מכרה אחזקותיה במתחם סומייל ת"א ב-55 מיליון שקל צילום: משרד ישר / studio84

אפריקה ממשיכה לממש: מכרה אחזקותיה במתחם סומייל ת"א ב-55 מיליון שקל

המתחם נמכר בעסקת בעלי עניין לאפריקה מגורים, שתחזיק ב-50% בפרויקט. על פי התוכניות, אפריקה מגוררים תבנה במתחם 2 מגדלי מגורים של 50 קומות ומרכז מסחורי גדול

29.04.2015, 15:58 | אורן פרוינד

אסיפת בעלי המניות של אפריקה ישראלו אפריקה מגורים אישרה היום את עסקת בעלי העניין למכירת אחזקותיה של הראשונה במתחם סומייל בתל אביב, תמורת 55.6 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

אפריקה מגורים רוכשת למעשה 40% מהזכויות של אפריקה ישראל בחברת אפרירם, שדרכה החזיקה בזכויות במתחם סומייל. אפריקה מגורים תשלם בגין הזכויות 40 מיליון שקל ו-15.6 מיליון שקל נוספים בגין הזכויות של אפריקה ישראל בהלוואה שהעמידה לאפרירם. הכסף ייכנס לקופתה של אפריקה ישראל בתוך שבוע מהיום.

מתחם סומייל נמצא ברחוב אבן גבירול בתל אביב, בסמוך למגדל המאה, בקטע שבין הרחובות ארלוזורוב לז'בוטינסקי. במתחם צפויים להיבנות 2 מגדלי מגורים של 50 קומות שתוכננו על ידי האדריכל אבנר ישר. בנוסף, יוקם במתחם מרכז מסחרי גדול. 

בעתיד צפוי חיבור ישיר של מתחם סומייל לשתי תחנות רכבת קלה הצמודות למתחם - תחנת ה"קו הירוק" התת קרקעי מתחת לרחוב אבן גבירול ותחנת ה"קו הסגול" העל קרקעי ברחוב ארלוזורוב. הפרויקט שעל פי התוכנית יכלול 514 יח"ד צפוי להיות מושלם לקראת סוף שנת 2016.

לאחר העסקה תחזק  אפריקה מגורים תחזיק ב-50% מהזכויות בפרויקט. שאר המחזיקים הם קבוצת משקיעים פרטיים ועיריית תל אביב.

העסקה נעשית משני טעמים עיקריים. הראשון הוא הצורך של אפריקה ישראל במזומנים, לנוכח פירעונות של 1.6 מיליארד שקל בשנתיים הקרובות עם קופת מזומנים דלילה של כ-750 מיליון שקל. הסיבה השנייה היא ריכוז הזכויות תחת אפריקה מגורים, שכבר החזיקה בזכויות בפרויקט ומתמחה בפרויקטים של מגורים.

הדמיית הפרויקט של אפריקה בסומייל, צילום: משרד ישר / studio84 הדמיית הפרויקט של אפריקה בסומייל | צילום: משרד ישר / studio84 הדמיית הפרויקט של אפריקה בסומייל, צילום: משרד ישר / studio84

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות