אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העתיד כבר כאן: צבא רוסיה יצייד את חייליו בחליפה רובוטית

העתיד כבר כאן: צבא רוסיה יצייד את חייליו בחליפה רובוטית

התעשייה הצבאית הרוסית תתחיל לייצר חליפות רובוטיות שיאפשרו ללוחמים להרים משקל של 300 ק"ג ולנוע למרחקים ארוכים. החליפה תופעל באופן חלקי בעזרת חיבור חיישנים לראשם של החיילים ומעקב אחר תנועות העיניים שלהם

29.04.2015, 18:19 | מיכאל פרל

בסרט "קצה המחר", שהוקרן אשתקד בבתי הקולנוע, נלחם טום קרוז בחייזרים שפלשו לכדור הארץ כשעל גופו חליפת שריון רובוטית. כעת, יש מי שמבקש להפוך את הדמיון למציאות. התעשייה הצבאית הרוסית הודיעה היום (ד') כי בכוונתה להתחיל לייצר חליפה רובוטית שילבשו חיילי הצבא הרוסי על מנת לאפשר להם לנוע למרחקים ולשאת משקל רב בשדה הקרב.

הטכנולוגיה החדשנית תהיה מוכנה לייצור המוני בחמש השנים הקרובות, מסר ראש מחלקת המחקר והפיתוח בתחום המכשור הרפואי בתעשייה הצבאית של רוסיה, אלכסנדר קוליש.

הסרט "קצה המחר"

קוליש אמר לסוכנות הידיעות טאס, כי "האתגר המרכזי הוא השמשת המנגנון שמפעיל את החליפה הרובוטית בעזרת תשדורות אלקטרוניות מהמוח. אנחנו פתרנו את רוב הבעיות ואני מניח שנסיים את העבודה בקרוב". קוליש ציין כי הם מתכוננים לייצור המוני של החליפה וכי ביכולתם לחמש יחידות שלמות של חיל הרגלים הרוסי עם האמצעי החדיש.

החליפה החדשה תאפשר ללוחם לשאת ציוד לחימה במשקל של 300-200 ק"ג. בנוסף, החיילים יוכלו לנוע למרחקים ארוכים במהירות רבה ומבלי להתעייף ולהתגבר על משוכות כמו הרים וקירות גבוהים.

מעבר לשימוש הצבאי, לחליפה יהיו גם שימושים רפואיים. הגרסה האזרחית של החליפה תשמש לשיקום של אנשים הסובלים משיתוק וניוון שרירים.

האב טיפוס של החליפה כבר מאפשר לנוע במרחב, להסתובב ואף לכופף את האצבעות של כף היד הרובוטית, והכול בעזרת חיישנים המוצמדים לראשו של המפעיל ועל ידי קריאת תנועת העיניים שלו.

בנובמבר 2014 הציגה החברה הרוסית 'אקזורובוטיקס' אב טיפוס של חליפה רובוטית בשם 'אקזואטלט', שנבנתה כדי לאמן טייסים ואסטרונאוטים.

מספר חברות (כמו הונדה היפנית) וכן סוכנויות חלל ומעבדות מחקר באוניברסיטאות ברחבי העולם עובדות על פיתוחן של חליפות רובוטיות, המכונות באנגלית Powered exoskeleton. ב-2007 חשף המגזין 'ניוזוויק' כי הפנטגון העניק מענקי פיתוח לחוקר הננוטכנולוגיה מאוניברסיטת טקסס, ריי באוגמן, לטובת פיתוח חליפה רובוטית לצבא האמריקאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות