אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ים רובינשטיין יקים מחלקה לפעילות חו"ל בלידר שוקי הון

בלעדי לכלכליסט

ים רובינשטיין יקים מחלקה לפעילות חו"ל בלידר שוקי הון

בית ההשקעות גייס את אחד משיאני הרווחים של מגדל שוקי הון, ואת עמיתו אייל דומן, שהיה אחראי במגדל על לקוחות חו"ל. השניים גם יהיו שותפים בפעילות החדשה שיקימו

30.04.2015, 07:59 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות לידר שוקי הוןמגייס טאלנטים שעזבו באחרונה את המתחרה, מגדל שוקי הון, המנוהל בידי יוסי בן ברוך.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי ים רובינשטיין, שעד סוף שנת 2014 שימש במגדל בתפקיד סמנכ"ל מחלקת הברוקראז' ומנהל תחום הקרנות הזרות, ואייל דומן, שהיה מנהל המחלקה הבינלאומית בחברה, מצטרפים לצוות של לידר ועתידים להקים פעילות חדשה בתחום הבינלאומי שבה גם יהיו שותפים. במהלך שנותיהם במגדל פיתחו השניים את הפעילות הבינלאומית של מגדל והפכו אותה למשמעותית. רובינשטיין עלה לכותרות לאחר שייצר רווחים משמעותיים למגדל בדסק האג"ח, ובזכות הבונוסים הגבוהים שקיבל התברג לרשימת שיאני השכר של מגדל. בשנים 2009–2010 הוא זכה לשכר בעלות מצטברת של 12 מיליון שקל.

דומן היה אחראי על מחלקת המסחר מול לקוחות חו"ל, שהעניקה שירותים ללקוחות פרטיים ומוסדיים. במסגרת תפקידו במגדל הצליח דומן לגייס לשיתופי פעולה עם מחלקת הברוקראז' ברוקרים בינלאומים דוגמת ג'פריס. לפי הסכם העסקתו נאסר עליו לנצל קשרים שיצר במגדל, ולכן שיתוף הפעולה עם ג'פריס לא יעבור ללידר.

בית ההשקעות לידר שוקי הון מנוהל בידי עמית ורדי ולו מספר זרועות בדגש על פעילות ברוקראז' וחיתום, ואחזקה של 50% במניות בית ההשקעות ילין לפידות. הברוקראז' של לידר מחזיק חדר מסחר בניירות ערך המבצע עסקאות עבור גופים מוסדיים ישראליים ובנקים זרים. ככל הידוע, דומן ורובינשטיין לא יצטרפו למחלקת הברוקראז' של לידר אלא יקימו פעילות חדשה תחת בית ההשקעות. רובינשטיין הצטרף למגדל שוקי הון ב־2005 כדי לנהל את דסק המוצרים המובנים ואג"ח חו"ל, ובשנות פעילותו פיתח את הפעילות הבינלאומית של חבר הבורסה של מגדל.

יוסי בן ברוך יוסי בן ברוך יוסי בן ברוך

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות