אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: המועד האחרון להצעת הרכש של ישרס למניות עוגן נדל"ן צילום: עמית שעל

מחר: המועד האחרון להצעת הרכש של ישרס למניות עוגן נדל"ן

הצעת ישרס מהווה דיסקאונט של 5% על מחיר מניית עוגן נדל"ן נכון לסגירת המסחר היום - כאשר התמורה תשולם במזומן ומניות ישרס

29.04.2015, 21:15 | אורן פרוינד
עסקת המיזוג של שתי חברות הנדל"ן של שלמה אייזנברג תעמוד מחר למבחן. מועד הקיבול של הצעת הרכש שהגישה חברת ישרס למניות המיעוט של חברת עוגן נדל"ן חל מחר בשעה 14:00. ישרס, שמחזיקה ב-88% מניות עוגן נדל"ן ישירות ובאמצעות החברה הבת רסקו, מציעה לרכוש את מניות המיעוט (11.6%) בעוגן נדל"ן מהציבור.

בתמורה מציעה ישרס לבעלי המניות של עוגן להנפיק מניות חדשות של עצמה שיהוו 5.76% ממניות ישרס לאחר ההנפקה. כמו כן מציעה ישרס תשלום מזומן של 4.6 מיליון שקל המייצג תשלום של שקל אחד לכל מניית עוגן. יחס ההמרה והתשלום במזומן מהווים פרמיה של 12.5% על מחיר המניה הממוצע של ישרס בחצי שנה האחרונה בבורסת תל אביב, ודיסקאונט של 5% על מחיר מניית עוגן נדל"ן היום.

אייזנברג מעוניין למזג את החברות ישרס ועוגן נדל"ן שבשליטתו לחברה אחת שתהיה בשווי של 1.4 מיליארד שקל. המהלך נועד בכדי לחסוך בעלויות ועל מנת להכניס את החברה למדד ת"א 75 עם ביקושים של 25 מיליון שקל. בכדי שההצעה תעבור צריך כי 6.4% מקרב בעלי המניות של עוגן ייענו להצעה.

ישרס היא בעיקר חברת נדל"ן מניב עם פרויקטים מצומצמים בתחום המגורים הנסחרת בת"א בשווי של 1.3 מיליארד שקל. שווי הנדל"ן שלה נכון לסוף 2014 עומד על 3.9 מיליארד שקל. החברה ייצרה בשנת 2014 NOI של 256 מיליון שקל ו-FFO של 106 מיליון שקל. ההון העצמי שלה עומד על 1.7 מיליארד שקל והוא מהווה 31% מהמאזן שלה. דירוג האשראי של החברה עומד על A2.

לחברה מדיניות דיבידנד קבועה לפיה היא מחלקת 35% מרווחי ה-FFO שלה בכל שנה. בשנת 2014 היא חילקה דיבידנד של 38 מיליון שקל (8 שקל למניה). לאחרונה דיווחה ישרס על מימוש נכס בבני ברק בתמורה ל-172 מיליון שקל ברווח של 60 מיליון שקל. 

שלמה אייזנברג שלמה אייזנברג שלמה אייזנברג
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות