אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי לאומי קארד יקבלו תוספות של עד 19% לשכר צילום: רפי דלויה

עובדי לאומי קארד יקבלו תוספות של עד 19% לשכר

ההסתדרות והנהלת החברה חתמו על הסכם קיבוצי ראשון וכעת כל עובדי חברות כרטיסי האשראי מאוגדים בהסתדרות; העובדים יקבלו הגדלת הפרשות לפנסיה, קרנות השתלמות והשתתפות במימון מעונות וקייטנות לילדים

29.04.2015, 22:16 | מיקי פלד

עובדי לאומי קארד בעלי ותק של שנה ומעלה יקבלו תוספות שכר של עד 19% בשלוש השנים הקרובות, כך נקבע בהסכם קיבוצי ראשון בין ההסתדרות להנהלת החברה. זהו ההסכם הקיבוצי השלישי בענף האשראי (אחרי ישרכארט וכאל) ובכך למעשה מאוגדים בהסתדרות כל עובדי חברות כרטיסי האשראי.

על פי ההסכם, שכר המינימום בחברה יעלה ל-6,000 שקל בחודש ברוטו למשרה מלאה. כמו כן, אם החברה תעמוד ביעדי הרווח שייקבעו לשנים 2017-2016 יוקצה תקציב נוסף בשיעור ממוצע מהרווח של 0.25% בכל שנה לצורך מתן תוספות שכר. בנוסף, עם החתימה על ההסכם יקבלו כל העובדים מענק חתימה של עד 10,000, לפי ותק.

ההסכם קובע עוד כי חלקו של המעביד בהפרשות לפנסיה יגדל ל-6.5%, במקום 6% כיום. כמו כן, תמריצים שונים הניתנים לעובדים ייחשבו כחלק מהשכר להפרשה הפנסיונית. כמו כן, ערך יום הבראה נקבע על 500 שקל במקום 378 שקל.

נציגי שירות ומכירה המועסקים כעובד שעתי עם ותק של שנתיים יהיו זכאים לקרן השתלמות ולאחר שלוש שנות עבודה בחברה שיעורי ההפקדות מטעם המעביד לעובדים אלו יעמדו על השיעור המקסימלי של 7.5% מהשכר. יתר העובדים בחברה יהיו זכאים להטבה זהה לאחר שנת עבודה אחת.

בעלי ותק של שלוש שנים יהיו גם זכאים להשתתפות בתשלום חודשי עבור מעונות הילדים. כך למשל עובדים שהם הורים לילדים עד גיל 3 יהיו זכאים לתשלום בגובה 220 שקל מדי חודש. בנוסף לכך הורים לילדים בגילאי שנה עד 12 יהיו זכאים להשתתפות בגובה 900 שקל ברוטו, בגין כל ילד.

עוד במסגרת ההסכם: לאומי קארד תעביר בתקופת ההסכם סכום של 1.6 מיליון שקל אשר ישמש כתקציב ועד העובדים. בנוסף, החברה תקצה 300 אלף שקל, בכל אחת משנות ההסכם, לטובת הענקת מלגות לעובדים קבועים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
פנייה לרעות
אני עובדת חברה שלא מצליחה להבין איפה ה"הסכם פורץ הדרך" שהבטחתם. נאמר לנו שההסכם יהיה טוב יותר מההסכמים של החברות המתחרות. אמנם העליתם את שכר המינימום לשכר שאין כמותו, ודאגתם לאוכלוסייה השירותית של החברה. אבל מה עם כל שאר עובדי החברה??? אנשים שמספר שנים לא קיבלו העלאה חיכו ליום החתימה ובסופו של דבר מקבלים אחוז מאוד זעום - הרבה יותר נמוך משל החברות המתחרות ולא אדבר בכלל על כך שלא קשור שום קשר לכותרות בכל אמצעי התקשורת. אין משרות אם, ימי החופש למי שנמצא מספר שנים בחברה כלל לא השתנה. אז מה פורץ דרך כאן? מדובר בהסכם שמפספס אוכלוסייה מאוד גדולה. חבל שלא טרחתם לחשוב על כולם.
עובד חברה  |  01.05.15
לכל התגובות