אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפגנת יוצאי אתיופיה ליד בית רה"מ: אבנים, רימוני הלם ושוטרים פצועים צילום: גיל יוחנן

הפגנת יוצאי אתיופיה ליד בית רה"מ: אבנים, רימוני הלם ושוטרים פצועים

במשך שעות הפגינו בירושלים ללא אלימות 1,000 יוצאי אתיופיה. במהלך הניסיון לפיזור המחאה, סמוך לבית רה"מ, הם החלו ליידות אבנים ובקבוקי זכוכית. שני שוטרים נפגעו. שוטר יוצא אתיופיה הפגין אף הוא: "יש אצלנו גזענים". נתניהו למפגינים: "אסור לקחת את החוק לידיים"

30.04.2015, 21:38 | ynet
"יש שוטרים גזענים אבל הם מיעוט, הבעיה העיקרית היא לא המשטרה אלא הקיפוח וההזנחה", כך אמר הערב (יום ה') א', שוטר ממוצא אתיופי, שמשתתף בהפגנת בני העדה בירושלים. כ-1,000 יוצאי אתיופיה מוחים ברחבי העיר בעקבות שני מקרי אלימות של שוטרים כלפי צעירים מהעדה. ליד בית ראש הממשלה פרצו עימותים אלימים, שבמהלכם נפצעו שני שוטרים מאבנים שיודו לעברם. ynet מעביר שידור חי מההפגנה.

המפגינים התעמתו עם שוטרי מחוז ירושלים, חסמו כבישים ואת תנועת הרכבת הקלה וקראו קריאות נגד המשטרה. מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, עלה על רכב משטרתי וניסה לדבר ללבם של המפגינים. אבל הניסיון הזה לא צלח. המפגינים צעדו לבית ראש הממשלה ויידו אבנים ובקבוקי זכוכית, במהלך הניסיון לפיזור ההפגנה.

ח"כ לשעבר פנינה תמנו-שטה בהפגנה, צילום: גיל יוחנן ח"כ לשעבר פנינה תמנו-שטה בהפגנה | צילום: גיל יוחנן ח"כ לשעבר פנינה תמנו-שטה בהפגנה, צילום: גיל יוחנן

שלושה שוטרים נפגעו מיידוי האבנים ושניים מהם פונו במצב קל לטיפול בבית חולים. שלושה מפגינים נפצעו קל בעימותים וטופלו במקום. במשטרת ירושלים, שעצרה שני מפגינים, אמרו: "לא נאפשר למפגינים להמשיך להפר את הסדר ונפעל בנחישות". גם ראש העיר ניר ברקת הגיע למקום בניסיון לפשר בין הצדדים.

ההפגנה הערב, צילום: גיל יוחנן ההפגנה הערב | צילום: גיל יוחנן ההפגנה הערב, צילום: גיל יוחנן

יאיו אברהם, שהשתתף בהפגנה, טען כי השוטרים נהגו כלפי המפגינים באלימות רבה. לדבריו, "הם עשו לנו מארב כשצעדנו לעבר בית ראש הממשלה. יש כאן אנשים שנפצעו. אנחנו שומרי חוק, חלק מהמפגינים נלחמו ב'צוק איתן', זו בושה וחרפה".

מתן אדמקה מיבנה סיפר: "המטרה של ההפגנה היא שהשוטר המכה יהיה מאחורי סורג ובריח. המצלמה קלטה אותו 'בטעות'. זה מקרה אחד מני רבים. אני חוויתי אלימות. אני וחברי קיבלנו מכות ללא כל הצדקה משוטרים. אף אחד לא שמע עלינו ולא יודע עלינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות