אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תל אביב - בין 20 הערים הטובות ביותר לצעירים צילום: רמי זרנגר

תל אביב - בין 20 הערים הטובות ביותר לצעירים

מדד הערים הצעירות מדרג את 55 הערים הטובות ביותר לצעירים בגילאים 15 עד 29 לפי מוזיקה, קולנוע, אופנה, חיי לילה, מחירים ותעסוקה. ניו יורק הדיחה את טורונטו ומדורגת בראש, לונדון שנייה אחריה. תל אביב ראשונה במזה"ת - ואיפה טהרן?

02.05.2015, 14:16 | שירות כלכליסט

תל אביב מדורגת בקרב 20 הערים שנחשבות כטובות ביותר לצעירים, כך על פי מדד הערים הצעירות (YouthfulCities Index) שמכתיר את הערים הטובות ביותר עבור צעירים בגילאי 15-29. ניו יורק זכתה בבכורה, ואחריה מדורגת לונדון.

קראו עוד בכלכליסט

הרשימה מדרגת 55 ערים מרחבי העולם על בסיס 101 מדדים שונים. מעל 10 אלף צעירים ענו על שאלון שבחן צדדים שונים של חיי הערים כמו מוזיקה, קולנוע, אופנה וחיי לילה. כל עיר נמדדה גם על פי גורמים רחבים יותר כמו איכות סביבה, בטיחות, מחירים, גיוון ותעסוקה.

שדרות בן גוריון, תל אביב, צילום: צביקה טישלר שדרות בן גוריון, תל אביב | צילום: צביקה טישלר שדרות בן גוריון, תל אביב, צילום: צביקה טישלר

תל אביב דורגה במקום ה-14 הכללי והראשון בין הערים במזרח התיכון, כשהבאה בתורה באזור היא טהרן שדורגה במקום ה-36.

"מחצית מאוכלוסיית העולם היא מתחת לגיל 30 ומחציתם מתגוררים בערים", הסבירה סוניה מיוקוביץ', מייסדת המדד. "צעירים וערים - בייחוד הגדולות שביניהן - יעצבו ביחד את העתיד".

זו השנה השנייה שבה מתפרסם המדד, והזוכה של השנה שעברה טורונטו ירדה למקום השישי בעוד שניו יורק טיפסה בשני מקומות כדי לזכות השנה בבכורה. תשע ערים מצפון אמריקה וחמש מאירופה מרכיבות את 20 הגדולות, בעוד שאסיה תורמת 3 ערים בראשון טוקיו במקום ה-20.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: 15 הערים הטובות ביותר לצעירים (15 תמונות)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
תל ה-ביב תל ה-ביב תל ה-ביב ים של אקמול כלל לא זול תל ה-ביב..
אני באופן אישי כל פעם שנכפה עלי להגיע לעיר הזאת בא לי להקיא הכל תנועת אוטובוסים כבישים אין סופיים רעש וזיהום אוייר ועוד בנוסף שמעתי שעולה הרבה כסף לגור שם וזה מנוגד לכל הגיון יש שם יותר סודנים וערבים מאשר יהודים יותר חתולים וכלבים מבני אדם יש שם תופעות מוזרות שרק שם יש כמו למשל ראיתי אישה זקנה הולכת אם 3 כלבים ברצועה ושמעתי שיש אנשים שהולכים אם 6 כלבים יש שם גם מפגשים של הומויים ולסביות מכל העולם הבאים לטנף את ארצינו הקדושה ועוד ועוד תופאות של גועל. חברת אגד השולטת במדינה ביטלה לנו את קוי האוטובוס מהצפון לפתח תיקוה ואנחנו נאלצים לנסוע לעיר המסריחה תל ה-ביב.
יניב  |  05.05.15
לכל התגובות