אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדכון המדדים: כשלון הצעת הרכש של ישרס משנה את התמונה צילום: עמית שעל

עדכון המדדים: כשלון הצעת הרכש של ישרס משנה את התמונה

במצב הנוכחי, ישרס לא עומדת בקריטריון שיאפשר לה כניסה לת"א 100 בעדכון של חודש יוני. מהי החברה שכן צפויה להיכנס, מי צפויה להיפרד מהקבוצה המובילה וכמה חידות ייפתרו לאחר ההחלטה של אלפרד אקירוב

03.05.2015, 10:23 | אורי טל טנא

כישלון הצעת הרכש של של ישרס לעוגן נדל"ן, מן הסתם אכזבה את שלמה איזנברג, בעל השליטה בישרס, אך במעבר למבט רחב יותר, היא צפויה להשפיע גם על מדדי הבורסה בתל אביב, לקראת העדכון הקרוב שיתבצע במחצית חודש יוני.  

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות כשלון ההצעה, ישרס לא עומדת בקריטריון הנדרש של אחזקות הציבור, ולכן היא לא תכנס למדד תל אביב 100 בעדכון המדדים הקרוב של יוני.

התאריך הקובע לעדכון של 15 ביוני הוא ה-31 במאי. עדכון אחזקות הציבור קובע סף מינימאלי של אחזקות הציבור ביחס להון הרשום של המניה (הסף לכניסה: 20% עבור חברות עם ערך שוק של מעל מיליארד שקל ו-25% עבור יתר החברות. הסף ליציאה: 20% עבור חברות עם ערך שוק של מעל ל 750 מיליון שקל ו-25% עבור יתר החברות).

בשלב זה מסתמן שמניית מיטרוניקס תהיה היחידה שתכנס למדד תל אביב 100 בעדכון זה. המניה מדורגת כעת במקום ה 83, ואם תישאר במקום ה 85 ומעלה היא תכנס למדד. אם כי ירידה של כ 4% בערכה של מיטרוניקס עלולה למנוע את כניסתה למדד.

ממדד תל אביב 100 צפויות לצאת 3 מניות. רוב הסיכויים ששתיים מהן יהיו דיסקונט השקעות ואלון רבוע כחול. קיימת אי ודאות רבה לגבי זהות היוצאת השלישית. 

אם אלרוב נדל"ן לא תפיץ מניות בהיקף של 0.3% עד לסוף החודש, היא תצא מהמדד. אם היא תבצע את ההפצה היוצאת השלישית תהיה המניה עם ערך השוק הנמוך במדד (מלבד אלון רבוע כחול ודסק"ש). כיוון שיש במדד תל אביב 100 שבע מניות עם ערך שוק של 745 עד 800 מיליון שקל (פלוריסטם, אפריקה השקעות, מיטב דש, אשטרום קבוצה, פרוטליקס, קרור, חנל) לא ניתן לקבוע בשלב זה מי מהן תהיה היוצאת השלישית מהמדד.

מניות קנון ומגדל צפויות לעבור ממדד תל אביב 25 (המכיל כעת 27 מניות) למדד תל אביב 75.

מדד יתר 50 צפוי לקלוט את שלוש המניות שיצאו מתל אביב 100 (אלא אם אלרוב נדל"ן תהיה אחת מהן, ואז היא תצא מכל המדדים), ובנוסף כלל ביוטכנולוגיה צפויה להיכנס למדד זה. מיטרוניקס צפויה לצאת מהמדד (אם תעבור לתל אביב 100) ומניית מר תצא מהמדד גם כן. לא ניתן לקבוע כעת מי יהיו שתי היוצאות הנוספות מיתר 50. מסתמן שהן יהיו שתיים מארבע המניות הבאות: אלומי, אינטרנט זהב, רבל או נייר חדרה.

גם במדד נדל"ן 15 צפויים שינויים, כאשר ריט1 ואידיאו צפויות להיכנס למדד על חשבון כלכלית ירושלים ומבני תעשיה. ואולם, אם אלרוב נדל"ן לא תפיץ מניות עד לסוף החודש היא תצא מהמדד ותמנע בכך את היציאה של כלכלית ירושלים או מבני תעשיה.

אלפרד אקירוב, בעל השליטה באלרוב נדל"ן. ממתינים להכרעת החברה, צילום: עמית שעל אלפרד אקירוב, בעל השליטה באלרוב נדל"ן. ממתינים להכרעת החברה | צילום: עמית שעל אלפרד אקירוב, בעל השליטה באלרוב נדל"ן. ממתינים להכרעת החברה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
לגבי ביקומיוניקיישן
באמת לא ברור איך נכס נסחר ככ הרבה זמן מתחת לערכן... פעם הפערים שם היו נסגרים די מהר לפחות לכיוון ה40 אחוז דיסקאונט, אבל זה הרבה זמן באיזור ה65-70 כאילו מחכים שבזק תרד... אלוביץ עד 2019 צריך להוריד קומה אחת בפירמידה והגיוני שיעשה את זה דרך אינטרנט זהב שלרכוש את כל המניות שבידי הציבור הוא צריך להציע משהו כמו 100 מיליון שקלים והוא מוחק אותה , ולחשוב שנוא הפיץ לדעתי משהו באיזור 50 מיליון שקלים ב32 בערך ועכשיו למחוק את כל הסחורה ב100 מיליון בשערים האלה זה פשוט יהיה עוול לתת לו .
רפי  |  06.05.15
10.
תשובה ל7 בקשר לדיסקאונט בביקומיוניקיישן
הדיסקאונט צריך להיות באיזור ה-20%...וככל שהחוב ירד בביקומיוניקיישן הדיסקאונט צריך לרדת לאיזור ה-10%. בין אינטרנט זהב לביקומיוניקיישן לא צריך להיות דיסקאונט , אלא אם כבר פרמיה במחירים האלה , מאחר ואלוביץ יהיה חייב להוריד קומה בפירמידה שלו ובתמחור כרגע של אינטרנט זהב והדיסקאונט מול ביקומיוניקיישן ובזק סביר שינסה למחוק אותה מהמסחר בסופו של דבר. נראה לי שהרכישה שלו מיורוקום מניות של אינטרנט זהב אולי זה התחלה של איזה שהוא מהלך.
ארז  |  04.05.15
9.
תשובות
8 - טאואר לא תכנס למדד תל אביב 25 בעדכון זה. זה ודאי. בעדכון זה יהיו רק 2 יוצאות מהמדד. 7 - אכן בתמחור הנוכחי השקעה בבי קומ עדיפה על פני השקעה בבזק. שים לב שיתכן שאינטרנט זהב תצא ממדד יתר50 באמצע יוני. חישוב המס העתידי התבצע לפי 13.25% מההפרש בין השווי נכסי נקי ובין הגבוה בין ההון העצמי ובין אפס. 6 - כרגע סלע נדל"ן לא נכנסת למדד תל אביב 100, לשם כך היא זקוקה לעליה חדה במחירה או לירידה חדה במחיר אחת המניות ממדד תל אביב 100 (כדי להיכנס בחסד אם מניה נוספת תצא בגלל דרוג נמוך). הסבירות לכך נמוכה. בנעילה ביום חמישי המניה תרכז ביקוש של 16 מיליון ש"ח בגלל עדכון הממ"מ.
אורי טל-טנא  |  04.05.15
לכל התגובות