אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם זהו הגשר המפחיד ביותר בעולם?

האם זהו הגשר המפחיד ביותר בעולם?

גשר אשימה אוהאשי ביפן זוכה לאחרונה לתשומת לב ברחבי העולם בשל בנייתו בשיפוע חד במיוחד שגורם לו להראות מרחוק כמו רכבת הרים. גלו היכן נמצאים הגשרים המפחידים ביותר בעולם

03.05.2015, 23:02 | שירות כלכליסט

גשר ביפן זוכה לתשומת לב רבה ברחבי העולם הודות למבנה המיוחד שלו. הגשר הוא בעל שיפוע חד במיוחד משני צדדיו, שנוצר על מנת לאפשר לספינות לעבור מתחתיו, וככל הנראה מעורר סיוטים אצל הרבה נהגים. 

קראו עוד בכלכליסט

גשר אשימה אוהאשי (The Eshima Ohashi bridge) מתפרש על פני 1.7 ק"מ מעל לאגם נקאומי ומחבר בין הערים מאטסו וסאקימינאטו. הוא ברוחב 11.4 מטרים וכולל שני נתיבים למכוניות, כך שהוא נחשב לגשר הבטון היצוק הגדול ביותר ביפן והשלישי בגודלו בעולם. הוא מתנשא גם לגובה של 44 מטרים.

שתי זוויות של גשר אשימה אוהאשי. לא רצוי לנסות זינוק בעלייה, צילום: flickr / shin Suzuki שתי זוויות של גשר אשימה אוהאשי. לא רצוי לנסות זינוק בעלייה | צילום: flickr / shin Suzuki שתי זוויות של גשר אשימה אוהאשי. לא רצוי לנסות זינוק בעלייה, צילום: flickr / shin Suzuki

עם זאת, המדרונות מעוררי ההשתאות, שהם בעלי שיפוע של 6.1% בצד אחד ובעלי שיפוע של 5.1% בצד שני, גורמים לגשר להיראות יותר כמו רכבת הרים.

הגשר המיוחד כיכב לאחרונה בפרסומת למיני ואן טנטו של דייהטסו.

והנה עוד חמישה גשרים שמככבים בדירוג המפחידים ביותר בעולם:

1. גשר נהר סידהו, סין:

הגשר הגבוה בעולם שמתנוסס לגובה של 460 מטרים תלוי לאורך נהר סידהו במחוז חובאי. הוא מתפרש על פני 1,300 מטרים ומחבר בין שנגחאי וצ'נדו. הגשר מהווה חלק משביל הררי מסוכן, הקרוי מחלף הויו G50.

גשר נהר סידהו, סין. חלק משביל הררי מסוכן, צילום: ויקיפדיה גשר נהר סידהו, סין. חלק משביל הררי מסוכן | צילום: ויקיפדיה גשר נהר סידהו, סין. חלק משביל הררי מסוכן, צילום: ויקיפדיה

2. גשר מיו, צרפת:

כשנפתח ב-2004 הוכתר כגשר הגבוה ביותר לתנועת מכוניות. בנקודה הגבוהה ביותר שלו הוא עוקף את מגדל אייפל. כיום הוא עדיין נחשב בין 20 הגשרים הגבוהים ביותר בעולם, ומתנוסס בגובה 270 מטרים מעל העמק. הגשר המעוגן בכבלים, חוצה את עמק נהר טארן בדרום צרפת.

גשר מיו, צרפת. יותר גבוה מהאייפל גשר מיו, צרפת. יותר גבוה מהאייפל גשר מיו, צרפת. יותר גבוה מהאייפל

3. גשר קופים (Monkey Bridges), וייטנאם:

מורכב מקרש במבוק לרגליים, וקרש נוסף כמעקה לא יציב לידיים. שמו של הגשר לקוח מהיציבה של ההולכים עליו, המזכירה בשל המבנה שלו הליכה של קופים, שאמורה למנוע מהם ליפול לנהר מתחת.

גשר קופים, וייטנאם. קיבל את שמו בשל מראה העוברים עליו, צילום: tastyenglish.co.kr גשר קופים, וייטנאם. קיבל את שמו בשל מראה העוברים עליו | צילום: tastyenglish.co.kr גשר קופים, וייטנאם. קיבל את שמו בשל מראה העוברים עליו, צילום: tastyenglish.co.kr

4. גשר רויאל גורג', ארה"ב:

הגשר התלוי הגבוה ביותר באמריקה שוכן בקולורדו, ומשקיף מגבוה על נהר ארקנסו. הגשר הוא בגובה 295 מטרים ובאורך 384 מטרים. הוא נבנה לראשונה ב-1929, ורק ב-1982 צורפו לו כבלים מייצבים שמנעו ממנו להתנדנד בפראות בכל משב רוח.

גשר רויאל גורג גשר רויאל גורג', ארה"ב. הגשר הגבוה ביותר באמריקה | צילום: ויקיפדיה גשר רויאל גורג

5. הגשר התלוי טריפט, שוויץ:

תלוי לאורך האלפים, הגשר הזה מציע כמה מהנופים המרהיבים ביותר בעולם. הגשר נבנה ב-2004, והפך לאחד מהגשרים הארוכים והגבוהים ביותר להולכי רגל בהרים. אולם הגשר נוטה להתנדנד כשיש רוחות כך שהגישה אליו מותרת רק בחודשי הקיץ וכשמזג האוויר בהיר. ב-2009 אמנם הותקנו כבלים מייצבים, אך הגשר עדיין נוטה לזוז במזג אוויר סוער.

 הגשר התלוי טריפט, שוויץ. מתנדנד ברוח הגשר התלוי טריפט, שוויץ. מתנדנד ברוח  הגשר התלוי טריפט, שוויץ. מתנדנד ברוח
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות