אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווימבלדון: מאז 2011 כספיי הזכייה צמחו ב-152% צילום: אימג'בנק, Gettyimages

ווימבלדון: מאז 2011 כספיי הזכייה צמחו ב-152%

ההאצה בגובה כספי הזכייה המחולקים בווימבלדון מראה סימני האטה, אך עדיין טורניר הדשא נותר היקר ביותר מקרב 4 טורנירי הגרנד סלאם

03.05.2015, 17:23 | שירות כלכליסט

ההאצה בגובה כספי הזכייה המחולקים בווימבלדון מראה סימני האטה, אך עדיין טורניר הדשא נותר היקר ביותר מקרב 4 טורנירי הגרנד סלאם.

אנדי מארי מקבל את גביע ווימבלדון. הזוכה השנה יקבל יותר, צילום: אימג אנדי מארי מקבל את גביע ווימבלדון. הזוכה השנה יקבל יותר | צילום: אימג'בנק, Gettyimages אנדי מארי מקבל את גביע ווימבלדון. הזוכה השנה יקבל יותר, צילום: אימג

בכירים ב- All England Club הכריזו על עלייה כללית של 7%, זאת בעוד שבשנה שעברה נרשמה עלייה של 10.5%. פירוש הדבר שמאז 2011 כספי הזכייה זינקו בשיעור מעורר השתאות של 152% ל-26.75 מיליון ליש"ט (40.90 מיליון דולר). לשם השוואה, בשנה שעברה כספי הזכייה ביו.אס.אופן עמדו על סכום כולל של 38 מיליון דולר.  

"בלי שחקני הטניס הטובים בעולם לא היה לנו את טורניר הטניס הטוב בעולם", הכריז יו"ר הארגון, פיליפ ברוק. "המארגנים יכולים לעמוד בסכום זה של כספי זכייה, ואנחנו חשים שזה חשוב שזה ישתקף בכספים שאנחנו משלמים לשחקנים. אנחנו מכריזים על העלאה נדיבה נוספת של 7% בסכום הכולל של כספי הזכייה, כך שהסכום הכולל יעלה ב-1.75 מיליון ליש"ט לרמה חדשה של 26.75 מיליון ליש"ט. עליי להוסיף, כי אחרי שהכרזנו על סכומי שיא עבור הטורניר ב-2013 וב-2014, הסכום הנוכחי של 26.75 מיליון ליש"ט בווימבלדון שוב יהיה הגבוה ביותר בטניס".

סבב ההעלאות האחרון פירושו שהאלופים בתחרויות היחידים ירוויחו 1.88 מיליון ליש"ט כל אחד, לעומת 1.76 מיליון ליש"ט שהרוויחו נובאק ג'וקוביץ' ופטרה קביטובה ב-2014. כספי הזכייה לזוכים בתחרויות היחידים עלו ב-8% מהשנה שעברה.

"השנה הזוכים בתחרויות היחידים יקבלו פרס של 1.88 מיליון ליש"ט. בנוגע ליחידים, לאחר שלוש שנים שבהם העדפנו את הצד השמאלי של ההגרלה, כעת אנחנו חשים שהצלחנו לאזן ולכן לשנה הנוכחית תהיה עלייה של 8% בכספים לזוכים ביחידים שתישאר ברמה הזו מסיבוב לסיבוב – לא בדיוק 8% אלא בסביבות ה-8% מסיבוב לסיבוב".

ברוק הסביר כי העליות החדות בכספי הזכייה למפסידים בסיבוב הראשון צומצמו, והשחקנים שלא יצליחו לנצח בתחרות ירוויחו 29 אלף ליש"ט.

הטורניר השנה מתחיל שבוע מאוחר מהרגיל ב-29 ביוני, כחלק מהניסיון ליצור עונת משחקי דשא ארוכה יותר לאחר אליפות צרפת הפתוחה.

"למה ערכנו את השינוי? השינוי בוצע מתוך חשיבה על השחקנים, והוא יעניק להם יותר זמן להתאושש מהרולאן גארוס, ויעניק להם יותר זמן להתאמן על הדשא עבור ווימבלדון. השבוע הנוסף יעניק הזדמנויות תחרותיות נוספות על הדשא לפני הטורניר", אמר ברוק.

שלושת השבועות עד הטורניר יכללו אירועים חדשים של סבב ATP בשטוטגרט ובנוטינגהם, ואירוע חדש של WTA בנוטינגהם, בעוד שהטורנירים קווינ'ס קלאב והייל קודמו למעמד של ATP 500. טורניר דשא חדש מטעם ה-ATP ייצא לדרך במיורקה בשנה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות