אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשואה מעבר לים: חצי מיליארד שקל זרמו לקרנות מניות חו"ל מתחילת השנה

תשואה מעבר לים: חצי מיליארד שקל זרמו לקרנות מניות חו"ל מתחילת השנה

קרן פסגות מניות דיבידנד גלובלי מובילה עם גיוסים של 156 מיליון שקל ועם תשואה של 24% בחצי השנה האחרונה

04.05.2015, 08:13 | אפריים שטיינברוך

מגמת ההשקעות במניות חו"ל תפסה תאוצה לאורך השנה האחרונה. הריבית האפסית על פיקדונות בבנקים בישראל והחולשה של שוק ההון המקומי, על רקע מחזורי מסחר נמוכים, רגולציה בענפי המשק, וסיכונים גיאו־פוליטיים, הובילו את המשקיעים המקומיים לחפש את התשואה (והסיכון) במקום אחר. התנודתיות הגבוהה של שוקי המניות בעולם מחזקת את חשיבות פיזור ההשקעות על פני שווקים שונים, דבר המאפיין את תהליך ההשקעות של הקרנות בקטגוריית מניות חו"ל כללי.

ישנן 46 קרנות מניות חו"ל שמנהלות 12 מיליארד שקל, עלייה של 40% בשנה האחרונה, מתוכן כ־29 קרנות מניות חו"ל כללי שלא שינו את המדיניות שלהן בשנה וחצי האחרונות. מתחילת השנה היקף הגיוסים בקרנות אלו עלה ב־13% והן גייסו 554 מיליון שקל. הקרנות מנהלות 4.5 מיליארד שקל, נכון לסוף מרץ 2015. מדד הייחוס של קטגוריה זו הוא מדד ה־MSCI ACWI. הרכב המדד כולל חשיפה של כ־52% למניות ארה"ב, מעל ל־20% למניות אירופה, 7.5% למניות יפן, והיתר למניות בשווקים מתפתחים ומפותחים אחרים בעולם. המדד הציג תשואה של 10% בחצי השנה האחרונה. קרן פסגות מניות דיבידנד גלובלי מובילה את הקטגוריה עם תשואה של כ־24% במהלך חצי השנה האחרונה, ותשואה של כ־40% בשנה וחצי האחרונות. הקרן, בניהולו של אילן רוקח, הובילה גם בגיוסים בשלושת החודשים האחרונים, עם גיוסים של 156 מיליון שקל. הקרן משקיעה במגוון של חברות גלובליות, רובן מארה"ב, הנוהגות לחלק דיבידנד שוטף מדי שנה. השקעותיה כוללות, בין השאר, מניות של וולמארט, קוקה־קולה וסקיי הבריטית. על פי מורנינגסטאר, דירוג הסיכון של הקרן נמוך מהממוצע. טופ אלפא מניות חו"ל הובילה את טבלת התשואות בשלוש שנים עם תשואה של 88%, גבוה בשיעור ניכר לעומת הקרנות האחרות בקטגוריה. אחזקות הקרן כוללות מניות ממגוון מדינות, בין השאר גם משווקים מתפתחים כמו מזרח אירופה ומצרים. פרופיל הסיכון של הקרן, על פי מורנינגסטאר, גבוה מהממוצע.

אילן רוקח אילן רוקח אילן רוקח

פסגות MID CAP עולמי היא קרן המיועדת למשקיעים המחפשים הזדמנויות השקעה בחברות בינוניות. הקרן משקיעה במניות של חברות בשווי שוק של 2-10 מיליארד דולר ובעיקר במניות הנסחרות בארה"ב, בהם פלקטרוניקס, וולוורט וקבוצת אפולו. תשואת הקרן בחצי שנה האחרונה היתה 18%, ובשנה וחצי האחרונות היא עמדה על 34%. פיזור הקרן על פני מניות רבות מסקטורים שונים, מקטין את רמת הסיכון.

השורה התחתונה

היקף הגיוסים בקטגוריה עלה ב־13% מתחילת השנה. עשר הקרנות המובילות הצליחו להכות את מדד הייחוס בחצי השנה האחרונה

IFO מפיצת מוצרי מורנינגסטאר בישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות