אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחלבות רמת הגולן ניסו לרכוש את מחלבות גד צילום: איל פישר

בלעדי לכלכליסט

מחלבות רמת הגולן ניסו לרכוש את מחלבות גד

המחלבה מהגולן, שגיבשה לאחרונה תוכנית להתרחבות ב־4,000 מ"ר, ניהלה משא ומתן מתקדם לרכישת מחלבות גד - שבוטל ברגע האחרון

04.05.2015, 08:12 | נורית קדוש

לצד הגעתה להסכם עם שופרסל לייצור מוצרי חלב תחת המותג הפרטי של הרשת, ל"כלכליסט" נודע כי מחלבות רמת הגולן ניהלה בתקופה האחרונה משא ומתן מתקדם לרכישת מחלבות גד מידי הבעלים עזרא כהן. הצדדים הגיעו לאחרונה לטיוטות סופיות, אולם ברגע האחרון חזר בו כהן מנכונותו למכור את החברה.

קראו עוד בכלכליסט

שולי שגב, מנכ"ל מחלבות רמת הגולן שולי שגב, מנכ"ל מחלבות רמת הגולן שולי שגב, מנכ"ל מחלבות רמת הגולן

גד מהווה מחלבת פרימיום המייצרת בעיקר גבינות מיוחדות ויוגורטים. המותג נחשב למוביל בשוק החלב, ומאפשר לבעליו לגבות עבורו פרמיית מחיר. מחלבות רמת הגולן מייצרת מוצרי חלב טריים עמידים וכן מוצרי חלב טריים למחלבות תנובה, טרה ושטראוס. משנת 2014 החברה נמצאת בבעלות חמישה קיבוצים בגליל העליון וברמת הגולן (אורטל, גדות, עין זיוון, שמיר וסאסא) המחזיקים בבעלות של 19.2% כל אחד לצד איש העסקים והשר לשעבר רפי איתן, שמחזיק ב־4%. שתי המחלבות נחשבות לבינוניות, כשמחזור המכירות של מחלבות גד מוערך ב־250 מיליון שקל ואילו של רמת הגולן מוערך ב־60 מיליון שקל.

"אני לא יודע למה עזרא חזר בו", אמר שולי שגב, מנכ"ל מחלבות רמת הגולן, ל"כלכליסט". "בשבילנו זאת היתה אכזבה גדולה כי הערכנו שהעסקה תצא לפועל והיה בה להגדיל משמעותית את פעילותנו בשוק החלב. אנחנו מקווים שלא נאמרה המילה האחרונה, גם אם זה יהיה רק 50% מהחברה בשלב הראשון ואת היתרה בעתיד".

עזרא כהן מנכ"ל מחלבות גד, צילום: איל פישר עזרא כהן מנכ"ל מחלבות גד | צילום: איל פישר עזרא כהן מנכ"ל מחלבות גד, צילום: איל פישר

הבוקר צפוי שגב להשתתף בפגישה שיקיים משרד הכלכלה בנוגע להחלטת המשרד בתיאום עם האוצר: להעמיד מענק של 50 מיליון שקל למשקיעים שיקימו או ירחיבו מחלבות באזורי עדיפות לאומית, בתנאי שמחזור המכירות שלהן נמוך מ־400 מיליון שקל. "בשנה האחרונה השקענו 15 מיליון שקל במיכון, בין היתר כדי שנוכל לתת מענה לשופרסל, ואנחנו על סף השקעה של עשרות מיליוני שקלים נוספים במחלבה. הנחנו בשבוע שעבר תוכנית להרחבת המחלבה ב־4,000 מ"ר שרק הבינוי שלה עומד על כ־25 מיליון שקל, וזה לפני המיכון. אם העסקה עם גד תצא לדרך נעביר את המיכון שלהם. אם לא, נצטרך לבחון רכישת מחלבה אחרת או להשקיע במיכון", לדברי שגב.

ביחס לתוכנית משרד הכלכלה למענק למחלבות אמר שגב: "זה מיועד בעיקר לנו ולמחלבות גד וזה מתווה מאוד מורכב, לכן לא נקבל החלטה לפני שנשמע פרטים. דורשים מאיתנו להתחייב למחיר לצרכן, ולא ברור לדוגמה אם זה יהיה בכפוף לשינויים שיחולו במחיר החלב הגולמי".

מחלבות גד סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות