אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה כחלון ייפגש היום עם קרנית פלוג: ידונו ברפורמות המתוכננות במערכת הבנקאית צילום: אלעד גרשגורן, עמית שעל

משה כחלון ייפגש היום עם קרנית פלוג: ידונו ברפורמות המתוכננות במערכת הבנקאית

שר האוצר המיועד ידון עם נגידת בנק ישראל על קידום הפרדת כרטיסי האשראי מהבנקים - צעד שבנק ישראל מתנגד לו. כמו כן ידונו הנגידה ושר האוצר בחוק נתוני אשראי שצפוי לעודד תחרות על ההלוואות של המגזר הקימעונאי

04.05.2015, 08:55 | תומר ורון
שר האוצר המיועד, משה כחלון ייפגש היום (ב׳) עם נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג כדי לדון על הרפורמות המתוכננות במערכת הבנקאית. 

קראו עוד בכלכליסט

קרנית פלוג, צילום: נמרוד גליקמן קרנית פלוג | צילום: נמרוד גליקמן קרנית פלוג, צילום: נמרוד גליקמן

כחלון ידון עם פלוג על קידום הפרדת כרטיסי האשראי מהבנקים - צעד שבנק ישראל מתנגד לו. המפקח על הבנקים, דודו זקן, טען בעבר שההפרדה תעביר את הריכוזיות לענף אחר ושלא תסייע לעודד תחרות.

כיום, פועלות בשוק שלוש חברות בלבד, הן המנפיקות היחידות והן הבולטות היחידות. בנוסף לכל, הן גם חברות בנות של הבנקים הגדולים דבר שיוצר חסם מבני לתחרות בשוק.

בדו"ח שפרסמה הרשות להגבלים עסקיים בחודש ספטמבר האחרון על שוק כרטיסי האשראי היא כתבה כי הבעיה המבנית מתמרצת אותן לייקר את הריבית ללקוחות שלוקחים הלוואה. "התמריץ להעלות את הריבית הנגבית ממחזיקי כרטיס אשראי עלול שלא להיות מרוסן על ידי החשש מאובדן לקוחות לאשראי בנקאי, שכן מי שמספק את האשראי הבנקאי הוא ממילא חברת האם של חברת כרטיסי האשראי", נכתב בדו"ח.

חברות כרטיסי האשראי סיימו את שנת 2014 עם הכנסות של כ-4 מיליארד שקל ורווח נקי של 639 מיליון שקל - עליה של 1.3% בהשוואה ל-2013.

כמו כן ידונו הנגידה ושר האוצר בחוק נתוני אשראי שצפוי לעודד תחרות על ההלוואות של המגזר הקימעונאי. קידום החוק צפוי להתקל בהתנגדות בעיקר מצידם של שני הבנקים הגדולים המחזיקים כיום בנתח שוק של 30% כל אחד ועל כן גם במידע רב על הלקוחות.

חוק נתוני אשראי רחב יסדוק את מונופול המידע שיש לשני הבנקים הגדולים ויאפשר גם לבנקים הקטנים וגם לגופים חוץ בנקאיים להתחרות באפקטיביות על מתן אשראי קימעונאי שכן החוק יאפשר להם לתמחר את הלקוח בצורה מתאימה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
פלוג תתקע לכחלון "מקלות בגלגלים". היא לא תתן להפיל "שערה משערות ראשם" של הבנקים
רווחי העתק של פלוג, הם בבת-עינה של פלוג. הבנקאים שולטים בעולם. כך גם בישראל. פלוג לא תתן להקטין מכוחם. פלוג תתרפד לכחלון כל רפורמה, לטובת הציבור, אם היא עלולה "לשרוט" מעט את הבנקים. מה שכן, היא תעשה זאת בנימוס ובנועם, כיאה לאישה מתורבתת ומשכילה
אחת העם  |  04.05.15
7.
פלוג מבינה שכחלון הוא פיון של הטייקון תשובה
כחלון אמנם ממשיך לפזר סיסמאות פופוליסטיות, אך בפועל הוא היה ונשאר שכיר חרב סמוי של טייקון הגז והנדלן יצחק תשובה. המזימה של הטייקון הצליחה, ובעזרת מפלגת לשון המאזניים, הם סוחטים את ביביהו; היחידה שיכולה עדיין להתנגד היא נגידת הבנק קרנית פלוג
הנרי אברהם  |  04.05.15
6.
הזול עולה תמיד ביוקררררר -בנקים קטנים ....שיהיו בסטיונרים גודרי קופון על גב אזרחים !
חוק נתוני אשראי רחב יסדוק את מונופול המידע שיש לשני הבנקים הגדולים ויאפשר גם לבנקים הקטנים וגם לגופים חוץ בנקאיים להתחרות באפקטיביות על מתן אשראי קימעונאי שכן החוק יאפשר להם לתמחר את הלקוח בצורה מתאימה ??? שוק שחור /שוק העולם התחתון בחסות החוק ופחלון יוצא לדרך !! הזול עולה תמיד ביוקררררר -בנקים קטנים ....שיהיו בסטיונרים גודרי קופון על גב אזרחים חסרי אונים הזקוקים לאשראי יפלו בין הכיסאות של הבנקים הגדולים והחאפרים למעשה.
ש.כהן  |  04.05.15
לכל התגובות