אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת מכירת משחקים: 26 בכירים בכדורגל היווני נעצרו צילום: איי פי

פרשת מכירת משחקים: 26 בכירים בכדורגל היווני נעצרו

מדובר בבעלים של קבוצות, עובדים ובכירים בהתאחדות הכדורגל היוונית, שהואשמו בפרשת השחיתות שמטלטלת את הכדורגל היווני

04.05.2015, 16:24 | שירות כלכליסט

26 בעלים של קבוצות, עובדים ובכירים בהתאחדות הכדורגל היוונית, הואשמו בפרשת השחיתות ומכירת המשחקים שמטלטלת את הכדורגל היווני.

קראו עוד בכלכליסט

אוהד כדורגל יווני. 26 מעצרים, צילום: איי פי אוהד כדורגל יווני. 26 מעצרים | צילום: איי פי אוהד כדורגל יווני. 26 מעצרים, צילום: איי פי

עד השבוע השני של יוני, כל ה-26 יופיעו בפני שופט ויציגו את קו הגנה נגד ההאשמות שחשפו השופטים החוקרים. בין הנאשמים: אוונג'לוס מרינאקיס, הבעלים והנשיא של אולימפיאקוס, שיופיע בפני שופט בתחילת יוני; ג'יאניס קומפוטיס, הבעלים של לבדיאקוס; יורגוס ספאנוס, הבעלים של אטרומיטוס; יורגוס ארבנטידס, הבעלים לשעבר של וריה.

בנוסף לבעלי הקבוצות, מואשמים גם המנכ"לים של וריה ואטרומיטוס, וכן יורגוס סאריס, הנשיא לשעבר של ההתאחדות היוונית, המזכ"ל לשעבר, היועץ המשפטי לשעבר ושני חברי דירקטוריון לשעבר. שני בכירים לשעבר בוועדת בחירת השופטים מואשמים לצד חברים בוועדת הערעורים של ההתאחדות. שישה שופטים בליגה הבכירה אמורים להופיע גם כן בפני שופט.

היקף החקירה חושף את עומק השחיתות בתוך ממסד הכדורגל היווני.

שלושה מהנאשמים, קומפוטיס, מריה אנאסטסקי – לשעבר חברה בוועדת הערעורים ויורגוס ולאסיס – חבר בועדת הגישור, הופיעו כבר בבית המשפט בשבוע שעבר והגישו את ההגנה שלהם. שופטי הכדורגל, קונסטנטין איונידס, אפוסטלה אמפרקיוליס וג'יאניס קמפקסיס הגישו אף הם את ההגנה שלהם.

אף שלפי מערכת המשפט היוונית, המשפט לא יתחיל לפני השנה הבאה, אם בכלל. כל השישה אינם מורשים לקחת עוד חלק מפעילות כדורגל עד להגשת פסק דין סופי בכל אחד מהמקרים בהם הם מעורבים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות