אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדברים שאסור להגיד לחברים בעבודה צילום: shutterstock

הדברים שאסור להגיד לחברים בעבודה

כמה אתם מרוויחים, הרגלי השתייה שלכם או העובדה שאתם שונאים את התפקיד - יש פרטים אישיים שאם תחשפו עלולים להרוס לכם את הקריירה

04.05.2015, 14:12 | שירות כלכליסט

נטוורקינג הוא שלב חשוב בבניית הקריירה, אך אי אפשר לבנות רשת מקצועית חזקה אם לא נפתחים בפני החברים מהעבודה. הבעיה היא שזה קל יותר מכפי שזה נשמע, שכן מספיק לחשוף פרט אחד לא נכון על עצמכם כדי לגרום נזק בלתי הפיך. חשיפת הפרטים הנכונים על עצמכם בצורה הנכונה היא אמנות בפני עצמה. פרטים שבאותו הרגע מרגישים כאילו הם אלו שיעזרו לבסס את הקשר, עלולים להתגלות בסופו של דבר דווקא כפוגעים. חשוב לעצור לפני שחוצים את הגבול, כי מרגע שחושפים משהו אי אפשר לקחת אותו בחזרה.

קראו עוד בכלכליסט

באתר talentsmart, המתמחה במבחני אינטליגנציה רגשית, בחנו מעל מיליון אנשים, וגילו כי העובדים המצליחים ביותר הם לרוב בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה. אנשים מסוג זה טובים בקריאת אחרים, ולומדים מכך מה כדאי להם לומר על עצמם בעבודה.

באתר www.inc.com פירטו את 12 הדברים שמי שאומר אותם מסתכם בפגיעה בקריירה שלו:

1. אנחנו שונאים את העבודה

אף אחד לא אוהב לשבת במשרד ולשמוע עובד אחר מקטר כמה הוא שונא את העבודה שלו. תלונות מסוג זה יקטלגו אתכם כאנשים שליליים שאינם יודעים לעבוד בצוות. בנוסף, הקיטורים מורידים את המורל של הצוות. בוסים לרוב קולטים מהר את השליליים ויודעים שאפשר להחליף אותם בקלות בעובדים מתלהבים יותר.

2. אנחנו חושבים שמישהו אחר הוא עובד גרוע

בכל משרד יש כמה עובדים פחות מוכשרים, ובדרך כלל כולם מודעים לכך. אם אין לכם את הכוח לעזור להם להשתפר או הסמכות לפטר אותם, אז לא תרוויחו דבר מכך שתפרסמו את חוסר היכולת שלהם. הכרזות מסוג זה נתפסות כניסיון לגרום לכם להיראות טוב יותר. הרשעות הזו בסופו של דבר תפגע בכם עקב הדעות השליליות ששאר העובדים יגבשו עליכם.

3. כמה אתם מרוויחים

ההורים שלכם אולי שמחים לשמוע כמה אתם מרוויחים בכל חודש, אך במקום העבודה, חשיפה מסוג זה רק יוצרת שליליות. משכורות לעולם אינן מחולקות בצורה הוגנת לחלוטין, וחשיפה הסכום שלכם מעניקה לשאר העובדים מדד להשוואה. ברגע שכולם ידעו כמה אתם מרוויחים, כל מה שאתם עושים בעבודה יימדד למול המשכורות. זה אמנם מפתה להשוות שכר עם חבר, אך ברגע שעושים זאת כל מערכת היחסים ביניכם תשתנה.

4. דעות פוליטיות ואמונות דתיות

האמונות והדעות הפוליטיות של אנשים מקושרות מדי עם הזהות שלהם, ולכן קשה לדון בהן בעבודה. ויכוח בנושאים האלה עלול לגרום לכך שאנשים יאבדו הערכה כלפיכם. בכלל, עימות עם אדם על האמונות הבסיסיות שלו הוא מעשה מעליב. לאנשים יש אמנם דעות שונות, אך הכרזה חד משמעית על האמונות שלכם עלולה להרחיק אנשים. דעות פוליטיות ואמונות דתיות כל כך מושרשות בחיי האנשים, שערעור עליהן יוביל לביקורת נגדכם ולא לכך שישנו את דעתם.

החברים לעבודה לא חייבים לדעת כמה אתם אוהבים לשתות, צילום: שאטרסטוק החברים לעבודה לא חייבים לדעת כמה אתם אוהבים לשתות | צילום: שאטרסטוק החברים לעבודה לא חייבים לדעת כמה אתם אוהבים לשתות, צילום: שאטרסטוק

5. התהוללויות בפייסבוק

הדבר האחרון שהבוס רוצה לראות כשהוא נכנס לפייסבוק הוא תמונות שלכם מקפיצים טקילות בחופשה. הפייסבוק יכול לגרום לכם להיראות רע בכל כך הרבה דרכים, בין אם זה במה שאתם לובשים, החברה איתה אתם מסתובבים, מה שאתם עושים ואפילו תגובות החברים. דברים מסוג זה עלולים לעכב את הבוס בבואו לקדם אתכם או להטיל עליכם פרויקט גדול. אין פירוש הדבר שאתם צריכים לצנזר עצמכם, אלא פשוט אל תתחברו מראש עם הבוס, ותסתפקו בלינקדאין כרשת החברתית המקצועית שלכם.

6. הרפתקאות מחדר המיטות

בין אם חיי המין שלכם מעולים או פשוט לא קיימים, למידע הזה אין שום מקום במשרד. הערות מסוג זה אולי יגררו כמה גיחוכים, אך מרבית האנשים יחושו לא בנוח, ואולי אפילו יפגעו. חציית הגבול הזה תפגע לכם באופן מיידי במוניטין.

7. דעות על מה אנשים אחרים עושים בחדר המיטות

100% לפחות מהאנשים שעובדים איתכם לא מעוניינים לדעת שאתם חושבים שהם פרועים במיטה. אין דרך בטוחה יותר להבריח אנשים מאשר לעדכן אותם שחשבתם על חיי המין שלהם. הכל החל מניחוש לגב הנטייה המינית של חבר לעבודה ועד לזריקת הערת לא ישירה כמו "איזה כיף זה להיות נשוי טרי". הערות מסוג זה מציגות אתכם באור שלילי. המחשבות שלכם הן אישיות - שמרו אותן לעצמכם.

8. העובדה שאתם רוצים את התפקיד של מישהו אחר

הכרזה על יעד שאתם רוצים לכבוש בעבודה, שהוא מנוגד לאינטרסים של אנשים אחרים יוציא אתכם כאנשים אנוכיים וחסרי אכפתיות. עובדים טובים רוצים שכל הצוות יצליח, ולא רק הם עצמם. ללא קשר למניעים שלכם, אם תכריזו בקול על יעד אגואיסטי, יהיה לכם קשה יותר להשיג אותו.

9. חוויות פרועות מהעבר

העבר שלכם מעיד הרבה על האנשים שאתם היום. אם תכריזו בגאווה שעשיתם משהו פרוע לפני 20 שנה, ייתכן שאנשים יתקשו להאמין שהתפתחתם מאז. דברים מסוימים, שנחשבים כלגיטימיים בטיול אחרי צבא, לדוגמה לנסות סמים בהודו, רק יגרמו לאנשים בעבודה לזלזל בכושר השיפוט שלכם.

10. סיפורי בילויים ואלכוהול

אתם אולי חושבים שתיאור ההשתכרות שלכם מהסוף שבוע לא משפיע על האופן בו אתם נתפסים בעבודה, אך לרוע המזל ההיפך הוא הנכון. האנשים בעבודה יתפסו אתכם כלא צפויים, ילדותיים ובעלי שיפוט לקוי. ליותר מדי אנשים יש דעות שליליות על סמים ואלכוהול, כך שעדיף שלא תחשפו כמה אתם אוהבים לשתות.

11. בדיחות פוגעניות

אם יש דבר אחד שאפשר ללמוד ממפורסמים הוא להיזהר במה שאומרים ולמי אומרים. בדיחות פוגעניות יכולות מעצם הגדרתן לפגוע ברגשות של אנשים. הן גם נוטות להיות הרבה פחות מצחיקות מבדיחות מתוחכמות. אם יש סיכוי שמישהו יפגע מהבדיחה, עדיף שפשוט תוותרו עליה. לעולם אין לדעת מה עבר על אנשים ואת מי הם מכירים, כך שהם עלולים לקחת את הבדיחה יותר מדי ברצינות.

12. אתם מחפשים עבודה חדשה

ברגע שתעדכנו שאתם מתכננים לעזוב, אנשים יפסיקו להתייחס אליכם כדי לא לבזבז את הזמן עליכם. ישנו כמובן גם הסיכוי שהחיפוש לא יעלה דבר ותאלצו להישאר כשכולם יודעים שאתם בכלל לא רוצים להיות שם. לכן, עדיף לחכות עד שתמצאו משהו לפני שתפרסמו את כוונותיכם ברבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
Never trust a man who doesn't drink
"Son, never trust a man who doesn't drink because he's probably a self-righteous sort, a man who thinks he knows right from wrong all the time. Some of them are good men, but in the name of goodness, they cause most of the suffering in the world. They're the judges, the meddlers. And, son, never trust a man who drinks but refuses to get drunk. They're usually afraid of something deep down inside, either that they're a coward or a fool or mean and violent. You can't trust a man who's afraid of himself. But sometimes, son, you can trust a man who occasionally kneels before a toilet. The chances are that he is learning something about humility and his natural human foolishness, about how to survive himself. It's damned hard for a man to take himself too seriously when he's heaving his guts into a dirty toilet bowl." James Crumley
like a boss  |  07.05.15
לכל התגובות