אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן: לא נצטרף לקואליציה - בחרנו בעקרונות ולא בכיסאות צילום: אוראל כהן

ליברמן: לא נצטרף לקואליציה - בחרנו בעקרונות ולא בכיסאות

יו"ר ישראל ביתנו הודיע כי לא יצטרף לממשלת נתניהו הרביעית ויתפטר מתפקידו כשר החוץ. "מה שעתיד לקום זה לא מחנה לאומי, אלא ממשלה שהיא התגלמות של אופורטוניזם", אמר ליברמן. "הקואליציה אינה לרוחנו בלשון המעטה". המשמעות: נתניהו ייאלץ להרכיב קואליציה צרה של 61 ח"כים

04.05.2015, 15:08 | אורי תובל

שר החוץ ליברמן הדהים זה עתה בישיבת הסיעה בכנסת כשהודיע שישראל ביתנו נשארת מחוץ לקואליציה. "אני שמח שהעדפנו ערכים על כיסאות" אמר ליברמן "נשרת את הציבור מהאופוזיציה". לאחר הישיבה יגיש ליברמן את התפטרותו מתפקיד שר החוץ.

אביגדור ליברמן , צילום: אוראל כהן אביגדור ליברמן | צילום: אוראל כהן אביגדור ליברמן , צילום: אוראל כהן

לדברי ליברמן ההסכמים הקןאליציוניים מוכיחים שהממשלה לא תקדם את חוק הלאום והבנייה ביהודה ושומרון וירושלים. לדבריו "הממשלה אולי תכניס להסכם את מיטוט שלטון החמאס אבל אין סיכוי שתבצע זאת. זה דבר שאני קורא לו שנים ארוכות".

ליברמן מנסה לעקוף את הממשלה מימין ומזהיר מהסעיף בהסכמים המאפשר להרחיב את הממשלה ליותר מ-70 מנדטים כלומר להוסיף את המחנה הציוני " שירצה תפקידים ושינוי בקווי היסוד". הוא גם תקף את הכוונה להרחיב את הממשלה למספר בלתי מוגבל של שרים לדבריו.

ליברמן תוקף גם את הפשרת כספי המסים הפלסטיניים. "אמרתי לרה"מ, אל תקפיא אם לא תדבוק בזה. כבר הוכחנו בעבר שלא נעמוד תחת לחץ".

ליברמן גם תוקף את החלטתו של נתניהו לא למנות את ח"כ אורלי לוי אבקסיס ליו"ר ועדת העבודה והבריאות. "מי שטירפד את זה הוא לשכת רה"מ, ואני לא יודע למה".

המהלך של ליברמן נועד לערער את ממשלת נתניהו החדשה שתישאר עם 61 מנדטים - מצב שכחלון לא יסכים לקבל. כך נסללת הדרך לקריאה של נתניהו למחנה הציוני, למרות שלפני שעה קלה הודיע הרצוג שאין אפשרות לממשלת אחדות.

בסוף דבריו התייחס ליברמן להסכמות הנרחבות עם המפלגות החרדיות. "חשוב לקרב את החרדים ובכיף הייתי נותן את המיליארדים להכשרה מקצועית ויצירת מקומות עבודה. אבל לסבסד לימודים של אברכים בארץ ובחו"ל וביטול הליבה זה ללכת אחורה וזה בלתי נסבל. חוק נהרי לא יוביל אלא לחוסר השתלבות של החרדים".

ליברמן ציין כי למרות העודף התקציבי של 1/12 ההבטחות הקאליציוניות הן 7-8 מיליארד שקל ומתווה לוקר 7-8 מיליארד שקל לצבא. "מאיפה יבוא הכסף?", שאל.

"מי שגרר אותנו לבחירות מקדימות ומפזר תקציבים שלא יבלבל במוח על בזבוז כסף", אמר לבסוף כשהתייחס לנתניהו וסיכם: "ברור שעדיף בקואליציה אבל הערכים לא אפשריים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות