אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי פז וקרן פנינסולה יתמודדו במכרז להשקעה בשתי קרנות לעסקים בינוניים צילום: עמית שעל

אורי פז וקרן פנינסולה יתמודדו במכרז להשקעה בשתי קרנות לעסקים בינוניים

פז הודיע בשבוע שעבר על פרישתו מניהול בנק ירושלים. את ההקרנות השיק משרד הכלכלה ומטרתן לבצע השקעות אקווטי לטווח ארוך בעסקים בינוניים בעלי מחזור פעילות של 130-10 מיליון שקל

04.05.2015, 18:16 | תומר ורון

אורי פז, המנכ"ל הפורש של בנק ירושלים, חבר לקרן פנינסולה להגשת מועמדות למכרז בחירת מנהלים לשתי קרנות השקעה בעסקים בינוניים שמשיק משרד הכלכלה. גם צבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, מתמודד יחד עם פז ופנינסולה.

קראו עוד בכלכליסט

פז הודיע בשבוע שעבר על פרישתו מניהול בנק ירושלים לאחר כ-5 שנים בתפקיד והוא צפוי לסיים את תפקידו סופית בחודשים הקרובים.

מטרת הקרנות הן לבצע השקעות אקווטי לטווח ארוך בעסקים בינוניים בעלי מחזור פעילות של 130-10 מיליון שקל. תנאי נוסף להשקעה הוא שהכסף יושקע בעסקים הפועלים בישראל ושאינם עוסקים בנדל"ן או בפיננסיים.

על פי תנאי המכרז הקרן תגייס התחייבויות להשקעה ממשקיעים פרטיים ומוסדיים בסך כולל של 450-300 מיליו שקל ואילו הממשלה מתחייבת להשקיע בנוסף עד 25% מתוך הסכום שגויס. השותף המנהל מתחייב גם הוא להשקיע בקרן 1.5% מסך ההשקעות שהצליח לגייס. בנוסף הממשלה מתכוונת לתמרץ השקעות בקרן באמצעות הענקת הגנה מסוימת למשקיעים מפני הפסדים.

פז (45) הגיע לבנק ירושלים באפריל 2010 לאחר כ-13 שנים בבנק הפועלים שם כיהן בין היתר כראש החטיבה הקמעונאית ומשנה למנכ״ל. פז הוביל בשנתיים האחרונות אסטרטגיה להתרחבות האשראי הצרכני שם מרווחי הריבית גבוהים יותר. כך בשנת 2014 תיק האשראי הצרכני קפץ בבנק ה-22% והסתכם ב-760 מיליון שקל - בהתאם גם הכנסות הריבית של בנק ירושלים עלו.

מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה

בהודעה שהוציאה פנינסולה היא כתבה כי הגישה מועמדת יחד עם שותפים נוספים. "השותפים הנוספים מהווים 'אנשי מפתח' כנדרש על פי תנאי המכרז - ככאלה הם מחויבים, במהלך תקופת ההשקעה, להקדיש את הרוב המוחלט של זמנם העסקי ותשומת לבם העסקית לניהול הקרן. לאחר תקופת ההשקעה יקדישו אנשי המפתח זמן, ככל שיידרש, באופן סביר, לשם השבחת ומימוש נכסי הקרן".

על פי מזכר ההבנות שחתמה פנינסולה עם פז ועם שותפים נוספים, תחזיק פנינסולה, אם תזכה, ב-45% מאמצעי השליטה בניהול הקרן ויתרת ההחזקות יוחזקו על ידי השותפים הנוספים. מנהלי הקרן צפויים להנות מדמי ניהול שנתיים שינועו בין 1.75% ל-2% מסך ההשקעות בתקופת ההשקעה כאשר גם לאחר תקופת ההשקעה קיים עבורם מנגנון תגמול שונה.

פנינסולה בניהולו של מיכה אבני עוסקת במתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים בישראל לצרכי הון חוזר ובעיקר לטווח קצר של 70-90 יום. בדצמבר 2014 השלימה החברה עסקת מיזוג לשלד הבורסאי מיינסטרים (ששינה את שמו לפנינסולה) ומניות קבוצת פנינסולה החלו להיסחר בבורסה בת"א ונסחרת לפי שווי של 112.7 מיליון שקל. בין בעלי המניות של פנינסולה נמנים מוסדות פיננסים ישראליים ובינלאומיים הכוללים את חברת הביטוח מגדל וקבוצת הפרייבט אקוויטי ויולה פרטנרס.

את תגובתו של פז לא ניתן היה להשיג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות