אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניקולא סרקוזי ופרופ' נוריאל רוביני יהיו בין משתתפי כנס הרצליה השנה צילום: בלומברג

ניקולא סרקוזי ופרופ' נוריאל רוביני יהיו בין משתתפי כנס הרצליה השנה

הכנס שיתקיים ביוני במרכז הבינתחומי בהרצליה יעסוק השנה בתכנים כלכליים, טכנולוגיים וחברתיים, בנוסף על הנושאים המדיניים-ביטחוניים

05.05.2015, 09:20 | שירות כלכליסט

נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי, הכלכלן פרופ' נוריאל רוביני, בעלי חברת דאסו, מנכ"לי אלקטל וקבוצת איירבוס, הנשיא לשעבר של חברת 'של', נשיא CEA, פרופ' יעקב פרנקל, איש העסקים יצחק תשובה, דב מורן, ואחרים, ישתתפו בכנס הרצליה שיערך ב-9-7 ביוני במרכז הבינתחומי הרצליה, על ידי המכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS).

משתתפים נוספים השנה בכנס הרצליה: קתלין קנדי טאונסנד, בתו של בובי קנדי ובכירה במפלגה הדמוקרטית בארה"ב; חוזה אזנר, ראש ממשלת ספרד לשעבר, רוברט (בוב) האצינגס, לשעבר יו"ר המועצה הלאומית למודיעין בארה"ב; רון לאודר נשיא הקונגרס היהודי העולמי; הסנטור בוב מננדז עורך ה'פוריין פוליסי' דייויד רוטקופף.

כמו כן תגיע קבוצת אנשי עסקים בכירים ואישי ציבור בולטים מאירופה וארה"ב, לקחת חלק בכנס שיעסוק השנה בהרחבה, בנוסף על הנושאים המדיניים-ביטחוניים, גם בתכנים כלכליים, טכנולוגיים וחברתיים.

נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי , צילום: אם סי טי נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי | צילום: אם סי טי נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי , צילום: אם סי טי

המשתתפים יקחו חלק במושבים הכלכליים בכנס, וידברו על חדשנות ישראלית, הייחודיות של ישראל בכלכלה העולמית, ההזדמנויות הטמונות במשק הישראלי, הבולטות של ישראל בתחום הטכנולוגי, ההתפתחויות בשוק האנרגיה ועוד.

פרופ' אלכס מינץ, יו"ר הכנס וראש המכון למדיניות ואסטרטגיה בבינתחומי הרצליה (IPS) ציין כי "לצד דיוני כנס הרצליה בנושאים האסטרטגים, הגאופוליטים והמדיניים, הפך הכנס לאחת הבמות היוקרתיות ביותר בעולם לשיח כלכלי-חברתי הקשור בישראל, ויוזמות שעולות בו מצליחות לצאת מן הכח אל הפועל. השנה, בנוסף למדינאים בכירים, ואנשי אקדמיה ידברו בכנס גם אנשי עסקים מהבולטים בעולם".

כנס הרצליה משמש זה 15 שנה כבמה המרכזית להצהרות החשובות של מקבלי ההחלטות. השנה הוא צפוי להוות אירוע מדיני בינלאומי שיאפשר למנהיגים ולאישים בכירים מרחבי העולם להגיע לישראל ולעמוד מקרוב על דרכה של הממשלה החדשה. גם קברניטי המדינה, השרים הבכירים ומנהיגי האופוזיציה יוזמנו לפרט את משנתם בתחום המדיני והכלכלי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות