אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קטאר עצרה עיתונאים גרמנים שצילמו סרט על השחיתות של פיפ"א צילום: שאטרסטוק

קטאר עצרה עיתונאים גרמנים שצילמו סרט על השחיתות של פיפ"א

עיתונאים משתי רשתות השידור הציבוריות הגדולות בגרמניה, ARD ו-WDR, נעצרו בקטאר בזמן שצילמו במדינה סרט תיעודי על השחיתות מאחורי ההחלטה של פיפ"א להעניק לקטאר את זכויות אירוח המונדיאל ב-2022

05.05.2015, 13:13 | שירות כלכליסט

עיתונאים משתי רשתות השידור הציבוריות הגדולות בגרמניה, ARD ו-WDR, נעצרו בקטאר בזמן שצילמו במדינה סרט תיעודי על השחיתות מאחורי ההחלטה של פיפ"א להעניק לקטאר את זכויות אירוח המונדיאל ב-2022. לטענת WDR, הממשלה הקטארית מחקה נתונים ממכשירים אלקטרוניים, ולא אפשרה לעיתונאים לצאת מהמדינה במשך מספר ימים.

קראו עוד בכלכליסט

בלאטר עם האמיר של קטאר. משתפים פעולה, צילום: אי פי איי בלאטר עם האמיר של קטאר. משתפים פעולה | צילום: אי פי איי בלאטר עם האמיר של קטאר. משתפים פעולה, צילום: אי פי איי

מ-WDR נמסר כי הצוות נעצר כאשר צילם עובדים בבירה, דוחא, ונחקר על ידי רשויות הביטחון והתובע הכללי. הם שוחררו רק לאחר 14 שעות. הצוות נאלץ להישאר בקטאר חמישה ימים נוספים לפני שהורשה לעזוב על ידי משרד החוץ הקטארי. ציוד המצלמות, המחשבים הניידים וטלפונים הניידים הוחרמו, ובניגוד לטענת השגרירות הגרמנית בקטאר, הושבו להם רק לאחר ארבעה שבועות. כל המידע נמחק וחלק מהציוד ניזוק.

הסרט התיעודי עליו עבדו, שנקרא "מכירת הכדורגל: ספ בלאטר והכוח של פיפ"א", שודר אתמול בטלוויזיה הגרמנית. העיתונאים טענו כי השיגו מסמכי בנק מפלילים, כך שאין זה מפתיע שהרשויות בקטאר מיהרו לעצור את צוות הצילום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות