אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניפצו את התקרה: הרווח הנקי של UBS זינק ב-89% ברבעון הראשון צילום: בלומברג

ניפצו את התקרה: הרווח הנקי של UBS זינק ב-89% ברבעון הראשון

הסתכם ב-2.12 מיליארד דולר. UBS: הצלחנו לנווט בהצלחה למרות ההחלטה של הבנק השוויצרי המרכזי לבטל את התקרה ליורו; המני קופצת בשוויץ ב-8%

05.05.2015, 11:49 | שירות כלכליסט

הבנק השוויצרי UBS דיווח על עלייה חדה ברווח ברבעון הראשון, שעקף את תחזיות האנליסטים, על רקע התנודתיות בשוק ופעילות ערה של הלקוחות.  

קראו עוד בכלכליסט

מהבנק מסרו עוד כי הצליחו לנווט בהצלחה דרך האתגרים יוצאי הדופן שעלו בתקופה המדוברת, בראשם ההחלטה המפתיעה של הבנק השוויצרי המרכזי לבטל את התקרה ליורו.

הרווח הנקי של הבנק עלה ל-1.98 מיליארד פרנק שוויצרי (2.12 מיליארד דולר) מ-1.05 מיליארד פרנק שוויצרי בתקופה המקבילה אשתקד. הנתון היה כמעט כפול מתחזיות האנליסטים, שציפו לרווח של 1.1 מיליארד פרנק שוויצרי (1.17 מיליארד דולר). ההכנסה התפעולית טיפסה ל-8.8 מיליארד פרנק (9.3 מיליארד דולר) מ-7.3 מיליארד פרנק.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

טום נארטיל, הכלכלן הראשי של UBS, אמר בתגובה כי עוד קשה להעריך אם הרבעון הראשון החזק ימשיך לאורך השנה, אך הודה כי מדובר ב"התחלה טובה ביותר". "זו התחלה יציבה, רבעון חזק", אמר ל-CNBC. "אנחנו שמחים לראות ביצועים טובים בכל החטיבות הרבעון".

חטיבת ניהול ההון דיווחה על הרווח הגבוה ביותר שלה מאז 2008, בעוד שחטיבת ניהול הנכסים נהנתה מהרבעון המוצלח ביותר שלה מאז 2009. עם זאת, הבנק עדיין מעורב במספר חקירות והליכים משפטיים, והדו"חות כוללים אזהרה שייתכן ויוטלו עליו קנסות נוספים הנוגעים לחקירה על הטיית שוקי המט"ח. בבנק ציינו כי הם מנהלים מגעים עם מספר רשויות בנוגע לתנאים של הסדר אפשרי, בעוד שהשיחות עם משרד המשפטים האמריקאי הן "בשלבים מתקדמים". הבנק דיווח כי שילם סכום כולל של 774 מיליון (822.5 מיליון דולר) פרנק שוויצרי לרשויות בנוגע לחקירות על הטיית שוקי המט"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות