אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל קלינטון: עמותת הצדקה שהקמתי לא פעלה שלא כשורה ביודעין צילום: אי פי איי

ביל קלינטון: עמותת הצדקה שהקמתי לא פעלה שלא כשורה ביודעין

בספר חדש שפורסם נטען כי גורמים מחוץ לארה"ב שהעבירו תשלומים לעמותה ולקלינטון עצמו בצורת שכר על הרצאות שנשא, זכו ליחס מועדף מצד משרד החוץ האמריקאי בראשותה של הילארי קלינטון

05.05.2015, 11:53 | שירות כלכליסט
נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון מגן על פעילות הצדקה שלו, וטוען כי העמותה שהקים מעולם לא פעלה שלא כשורה "ביודעין", ולפיכך הוא אינו מתכוון להפסיק להעניק הרצאות בתשלום. "אני חייב לשלם את החשבונות", הסביר. "בכל שנה אני מעביר חלק ניכר מהכסף לעמותה".

בראיון שהעניק ל-NBC טען קלינטון כי אינו מתחרט על כך שהשיג תרומות בשווי מיליוני דולרים מגורמים זרים לעמותת קלינטון. אולם, ביקורת שעלתה לאחרונה על מקור התרומות עלולה לפגוע בקמפיין של אשתו, הילארי קלינטון, המתמודדות על הנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית.

ביל קלינטון, צילום: בלומברג ביל קלינטון | צילום: בלומברג ביל קלינטון, צילום: בלומברג

בספר חדש שפורסם בשבוע שעבר בארה"ב, בשם "כסף קלינטון" (Clinton Cash), נטען כי גורמים מחוץ לארה"ב שהעבירו תשלומים לעמותה ולקלינטון עצמו בצורת שכר על הרצאות שנשא, זכו ליחס מועדף מצד משרד החוץ האמריקאי בראשותה של הילארי קלינטון.

כעת בני הזוג פצחו במתקפה נגד ההאשמות שעולות בספר. "אין לי כל ספק שמעולם לא פעלנו שלא כשורה ביודעין, בכל הקשור בקבלת כספים במטרה להשפיע על מדיניות הממשל האמריקאי", הדגיש קלינטון בראיון, ששודר במהדורת החדשות של הרשת ביום שני. "זה מעולם לא קרה". הוא הוסיף עוד כי העמותה עושה עבודה חשובה ברחבי העולם. "גייסנו מוצרים ותרומות בשווי של 100 מיליון דולר שעזרו ל-43 מיליון אנשים ב-180 מדינות".

בכל מקרה קלינטון הדגיש כי הוא מתכוון להמשיך ולשאת הרצאות. בניו יורק טיימס דווח לאחרונה כי קלינטון גבה סכום של 500 אלף דולר עבור הרצאה שנשא בפני בנק השקעות רוסי בעל קשרים לקרמלין. כמו כן, בשנה שעברה חשף הוושינגטון פוסט כי בין ינואר 2001 וינואר 2013 הרוויח הנשיא לשעבר 104.9 מיליון דולר עבור 542 הרצאות ונאומים שנשא ברחבי העולם. "אני משקיע כמה שעות בכל יום על התחקיר. אנשים אוהבים לשמוע אותי מדבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות