אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יהונתן כהן פורש מכלל חיתום: מקים חברת ייעוץ עצמאית צילום: אייל יצהר

יהונתן כהן פורש מכלל חיתום: מקים חברת ייעוץ עצמאית

כהן כיהן בתפקיד המנכ"ל שנתיים בלבד - עמד מאחורי הבאתה של חברת הנדל"ן האמריקאית רילייטד לגיוס אג"ח גדול בבורסת ת"א. ימשיך לשתף פעולה עם כלל חיתום בהובלת הקשרים עם חברות בחו"ל

05.05.2015, 14:31 | אורן פרוינד

אחרי כהונה קצרה של שנתיים, הודיע היום במפתיע יהונתן כהן על פרישתו מתפקיד מנכ"ל כלל חיתום. כהן פורש לטובת הקמה של חברת ייעוץ עצמאית, שתתמחה בחברות מחו"ל ובעיקר מארה"ב.  

קראו עוד בכלכליסט

טל רובינשטיין, ששימשה כמנכ"ל כלל חיתום בין השנים 2008-2013 וכיום מכהנת כסגנית של צחי סולטן כיו"ר הדירקטוריון, תחליף את כהן בתפקיד המנכ"ל.

במסגרת כהונתו בכלל חיתום היה כהן אחראי בין היתר על הבאתה של ענקית הנדל"ן האמריקאית רילייטד לגיוס אג"ח בת"א - גיוס שהסתכם ב-847 מיליון שקל.

כהן עוזב את תפקיד המנכ"ל, אבל לא את כלל חיתום. כהן חתם על הסכם בלעדיות הדדי עם כלל חיתום להובלת הפיתוח העסקי של החברה בחו"ל ובעיקר בארה"ב. בפעילות זו ינסה כהן להביא להנפקה בישראל חברות נדל"ן אמריקאיות נוספות. 

הקשר עם החברות האמריקאיות רווחי מאד עבור חברות החיתום הישראליות, לנוכח היקפי הגיוס הגדולים והעמלה הגבוהה שהן משלמות ביחס לישראליות. בהנפקה של רילייטד קיבלו חברות החיתום עמלה של 23 מיליון שקל כאשר חלקה של כלל נאמד על פי ההערכות ב-16 מיליון שקל.

כהן ימשיך לטפל עבור כלל חיתום גם בהנפקות של חלק מהחברות הישראליות שעימם יצר קשר אישי. בין אלה - נצבא של אנשי העסקים קובי מימון וחיים צוף וישרס של איש העסקים שלמה אייזנברג. בנוסף יציע כהן שירותי ייעוץ פיננסי וליווי בהנפקות לחברות ישראליות.

"נעניתי לבקשת יהונתן לפרוש מתפקידו" אמר היום סולטן. "אני מודה לו על תרומתו הגדולה לחברה. מנהיגותו של יהונתן חרף תנאי השוק התחרותיים, סייעו בהעמקת מובילותה של כלל חיתום בכל גזרות הפעילות שלנו. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה צמוד עם יהונתן אשר יוביל את תחום הפתוח העסקי של החברה בארה"ב וישמש כיועץ במספר לקוחות בארץ. אני סמוך ובטוח כי שיתוף הפעולה הפעולה יסייע לקידום ופתיחה של שווקים חדשים עבור כלל חיתום ויניב פירות בעתיד הנראה לעין."

יהונתן כהן , צילום: אייל יצהר יהונתן כהן | צילום: אייל יצהר יהונתן כהן , צילום: אייל יצהר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות