אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטאר נייט תנסה לשווק בארה"ב מוצר לטיפול בעין יבשה צילום: shutterstock

סטאר נייט תנסה לשווק בארה"ב מוצר לטיפול בעין יבשה

השלד הבורסאי נכנס לביומד - עם תרופה שמשווקת זה מספר שנים באירופה, אך טרם אושרה לשיווק על ידי ה-FDA

05.05.2015, 18:07 | ניר צליק
השלד הבורסאי סטאר נייטנכנס לתחום הביומד. החברה דיווחה הבוקר (ג') כי חתמה על הסכם עם רסדבקו, לשיווק והפצה של תרופה לטיפול בעין יבשה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר על מוצר שיש לו אישור רגולטורי מרשות התרופות האירופאית (EMEA) והוא מיוצר במפעל תרופות בגרמניה ומשווק מעל לשמונה שנים במספר מדינות באירופה לטיפול בעין יבשה, בהיקף של מיליוני דולרים. כמו כן, בעקבות הוכחת יעילות קלינית של המוצר בטיפול בתת קבוצה של עין יבשה, חולים הסובלים בנוסף ממחלת (חלזיס – דלקת כרונית של הלחמית) Conjunctival Chalasis, קבל בעל הרישיון אישור בהונגריה להרחיב את ההתוויה על המוצר לטיפול בתת אוכלוסייה זו.

ההתקשרות בין החברות היא לשבע שנים. הסכם הרישיון כולל התחייבות של החברה לתשלום דמי רישיון שלא יפחתו מ-500 אלף דולר בשלוש השנים הראשונות. ובהמשך תמלוגים על פי מנגנון שנקבע בהסכם. עלות ההשקעה הצפויה של סטאר נייט בגין ייצור המוצר, תשלום תמלוגים ולשם השגת אישורי ה-FDA הנדרשים לשיווק המוצר נאמדת בכ- 2 עד 3 מיליון דולר. בכוונת החברה לממן עלויות אלה מהונה העצמי ועל ידי גיוסי הון.

החברה התחייבה להתקשר בהסכם עם מפעל הייצור בתוך שישה חודשים וכן לקבל את כל האישורים הנדרשים ממנהל המזון והתרופות האמריקאי בתוך שנתיים ולפעול לשיווק המוצר בתוך שלושה חודשים ממועד קבלת אישור ה-FDA.

במסגרת העיסקה תקצה החברה מניות שחלקן (5%) תהוונה בסיס הון להקמת חברה בת אשר מוקמת בימים אלה על ידי החברה ומיועדת לנהל ולפתח את כל הפעילות של ההסכם הרישיון.

שווי השוק של עין יבשה נאמד במעל לשלושה מיליארד דולר כאשר 50% מנפח השוק מקורו בארצות הברית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות