אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנאמן באקסטרא פלסטיק דורש מבעל השליטה להחזיר 420 אלף שקל

הנאמן באקסטרא פלסטיק דורש מבעל השליטה להחזיר 420 אלף שקל

הנאמן טוען בין השאר כי החברה שינתה פרטי חיוב בחשבונית כך שהכסף יזרום לחברה פרטית של בעל השליטה, צבי עברי

05.05.2015, 19:43 | גיל קליאן

המאבקים בין בעל השליטה באקסטרא פלסטיק, צבי עברי, לבין הנאמן שמונה לחברה, עו"ד רונן מטרי, נמשכים. היום (ג') הגיש מטרי לבית המשפט בקשה לחייב מיידית את עברי ואת חברת אשפלסט שבבעלותו להחזיר לאקסטרא פלסטיק, שנמצאת בהקפאת הליכים, מלאי וכספים בסך 420 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

סכום זה מורכב ממלאי של 220 אלף שקל שלטענת מטרי נלקח מאקסטרא פלסטיק והועבר לאשפלסט ביום בו הגיש עברי את בקשת הקפאת ההליכים לאקסטרא פלסטיק (ב-31 במרץ), וכן מתשלום של לקוח שהיה אמור, לטענת מטרי, להגיע לאקסטרא פלסטיק - והגיע לבסוך לידי אשפלסט בסכום של 52 אלף דולר. מטרי טוען כי החשבונית הוצאה לאותו לקוח על שם אקסטרא פלסטיק עבור עבודה שאקסטרא פלסטיק ביצעה, אך בשלב מאוחר יותר התבקש הלקוח על ידי אקסטרא פלסטיק, אז עוד בניהולו של עברי, להעביר את הסכום לחשבון של אשפלסט.

מפעל אקסטרא פלסטיק, צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק | צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק, צילום: יאיר שגיא

לטענת מטרי, הלקוח שילם את החשבונית ב-27 באפריל היישר לחשבון של אשפלסט - לאחר מינוי הנאמן ומתן צו הקפאת ההליכים. כך, טוען מטרי, "מדובר אם כן בפעולה בוטה נוספת של נטילת נכסי החברה על ידי בעל השליטה בחברה".

מטרי טוען כי באותה תקופה שהועברו מלאי וכספים לטובת אשפלסט, לא מצאה אקסטרא פלסטיק כפים להתחייבויותיה - שכללו משכורות לעובדים בהיקף של 700 אלף שקל, חובות ספקים של 1.5 מיליון שקל, ותשלומים למחזיקי אג"ח ובנקים בהיקף של 1.3 מיליון שקל. לטענת מטרי, "מדובר בהעדפת נושים בוטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות