אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש חטיבת ווינדוס: לגוגל לא אכפת ממשתמשי אנדרואיד

ראש חטיבת ווינדוס: לגוגל לא אכפת ממשתמשי אנדרואיד

טרי מאיירסון, בכיר במיקרוסופט, טען שליריבה גוגל אין שום מחויבות למשתמשי מערכת ההפעלה שלה ולכן כל כך הרבה מכשירים בעולם מבוססים על גרסת אנדרואיד בת חמש שנים. בנוסף, התייחס לבעיות האבטחה החריפות של גוגל

05.05.2015, 20:05 | הראל עילם
טרי מאיירסון, ראש חטיבת ווינדוס במיקרוסופט, תקף בחריפות את גוגל ומערכת ההפעלה אנדרואיד ורמז שמדובר ב"גוש *** של קוד". מיירסון אמר את הדברים בפני יותר מ-20 אלף איש, בכנס Ignite בשיקגו.

קראו עוד בכלכליסט

מאיירסון התקיף את מדיניות העדכונים של גוגל ואת הבעיה המוכרת היטב של פרגמנטציה: "אין להם שום מחויבות לעדכון המכשיר שלך. הם מסרבים לקחת אחריות על המכשירים של הלקוחות שלהם, מסרבים לקחת אחריות על עדכון המכשירים שלהם, ומשאירים את משתמשי הקצה והעסקים המשתמשים באנדרואיד פרוצים בפני התקפות".

טרי מאיירסון טרי מאיירסון טרי מאיירסון

נכון לרגע זה, פחות מ-10% מכל משתמשי אנדרואיד מריצים את גרסת מערכת ההפעלה החדשה ביותר, לוליפופ (אנדרואיד 5.0 ו-5.1). 6% עדיין משתמשים בגרסאות ישנות כגון אנדרואיד 2.2 ו-2.3, שהושקו לפני כחמש שנים. זאת משום שעבור רוב משתמשי אנדרואיד, עדכונים למערכות ההפעלה נדחפים על ידי ספקיות ויצרניות הסלולר, שאינן תמיד מחויבות להמשיך ולעדכן את המכשירים שלהם אחרי מכירה. גוגל מצידה עשתה מספר מהלכים כדי להתמודד עם הבעיה, אבל היא עדיין שרירה וקיימת.

מתקרבים או מתרחקים?

דברי מאיירסון גרמו לאנליסטים רבים להרים גבה, במיוחד בהתחשב בחריפות הדברים. מאיירסון אומנם התבטא בזלזול נגד אנדרואיד בשנים האחרונות, ובין השאר קרא למערכת ההפעלה המתחרה בעייתית ומבולגנת, אבל מההכרזות של מיקרוסופט בכנס המפתחים Build לפני כשבוע דווקא היה נראה שמיקרוסופט מתקרבת לאנדרואיד - ולא מתרחקת ממנה.

כך למשל, מיקרוסופט הודיעה שהיא תאפשר למפתחי אפליקציות אנדרואיד לייצא את האפליקציות שלהם לווינדוס 10. החברה גם ממשיכה לפתח אפליקציות יעודיות לאנדרואיד וכל האסטרטגיה של סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, מבוססת על קידום שירותי מיקרוסופט לכל הפלטפורמות האפשריות, ופחות את מערכות ההפעלה של מיקרוסופט. לא ברור כיצד מיקרוסופט מתכוונת בעצמה לפתור את נושא העדכונים למערכות ההפעלה שלה, אם כי בהתחשב בכך שהיא צועדת לקראת מערכת הפעלה אוניברסלית עם ווינדוס 10, ניתן להניח שהיא תסבול מפחות פגרמנטציה מאשר אנדרואיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
צודק 100%! גם האנדרואיד 5 בעייתי
מאז ששדרגתי את הגלקסי 4s לאנדרואיד 5, ה-RAM שלו מלא כמעט תמיד, הטלפון נתקע כמעט כל יום, אני נאלץ לנקות את הזכרון ולמחוק קבצי זבל כמה פעמים ביום במקום בקושי פעם בשבוע עם הגרסה הקודמת, ובכלל כל ההתעסקות עם הטלפון עכשיו יותר מעייפת. גוגל - לידיעתכם ולטיפולכם!
מוסקיטו  |  10.05.15
4.
הנה עובדה לאדון הנכבד:
נכון לאפריל השנה כ-64% ממשתמשי המחשב בעולם עובדים עם חלונות 7 או XP. אז לפני שאתה מדבר על פרגנמטציה, תעשה קודם בדק בית (ואני לא אזכיר את IE6 הנהדר שהיה איתנו כל כך הרבה שנים עם כל כך הרבה פרצות אבטחה). אז אני לא אומר שמצבה של גוגל מדהים, והיא אכן מתמודדת עם בעיה קשה בעיקר עם הרצון להתפרס על פני המון מכשירים ולעבוד עם המון ספקיות, אבל אם הדברים שנאמרו היו יוצאים מפיו של טים קוק, הייתי מבין ומקבל כי שם בהחלט המצב הרבה יותר טוב מהבחינה הזאת. אם כבר אתה בוחר לעשות השוואה אמיתית בין המצב של מיקרוסופט לגוגל מבחינת פרגמנטציה, אז תעשה השוואה אך ורק מול הנקסוסים שהם מכשירים שיצאו מפס הייצור של גוגל בדיוק כמו המכשירים של מיקרוסופט. מדהים שבן אדם כזה יכול לדבר בפני כל כך הרבה אנשים ולזרוק האשמות שכאלה מבלי לבדוק את עצמו והנתונים.
06.05.15